reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Rozbili kontrabandę pod Bedlnem. Zatrzymano 21-latka

Funkcjonariusze Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z policjantami z kutnowskiej jednostki zabezpieczyli ponad 290 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Właściciel odpowie teraz za przestępstwo skarbowe. Uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego oszacowano wstępnie na ponad 307 867 zł. Za taki czyn grozi kara do 3 lat więzienia oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi uzyskali informację dotyczącą posiadania znacznej ilości wyrobów tytoniowych bez akcyzy na jednej z posesji w gminie Bedlno.

Aby sprawdzić tę informację 6 marca 2020 roku pojechali pod wskazany adres. Okazało się, że był to przysłowiowy strzeł w dziesiątkę. Podczas przeszukania mundurowi znaleźli w jednym z garaży 16 worków krajanki tytoniowej. 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego znajdujący się na posesji przyznał, że znaleziony tytoń należy do niego.

- R E K L A M A -

Łącznie zabezpieczono ponad 290 kg tytoniu bez polskich znaków akcyzy. Wartość uszczuplenia Skarbu Państwa oszacowano na ponad 307 867 złotych.

Zatrzymany 21-latek jeszcze tego samego dnia usłyszał zarzut. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Kutno


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: