(ZDJĘCIA) Rozstrzygnięto konkurs „Zwiedzamy Powiat Kutnowski”

Rozdane zostały nagrody w konkursie pn.: Zwiedzamy Powiat Kutnowski. Konkurs odbył się w sierpniu i wrześniu 2020r. , a jego uczestnicy mieli za zadanie odwiedzić wskazane miejsca Powiatu Kutnowskiego o charakterze turystycznym i historycznym – pałace, dwory, pomniki, kościoły, itp.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, że I miejsce zajęła Ewelina Kołomłocka (30 pkt.), II miejsce ex aequo – Anita Podgajna i Stowarzyszenie Lechita (po 29 punktów), III miejsce– Anna Stasiak i Agnieszka Ziółkowska (po 28 pkt). Punkty były przyznawane za ilość odwiedzonych miejsc, ilość uczestników czy oryginalny środek lokomocji.

Wyróżnienia otrzymali:

- R E K L A M A -

– Arkadiusz Kajak i Dawid Chorzalski za najoryginalniejszy pojazd. Powiat Kutnowski zwiedzali zabytkową Ładą z lat 80–tych – mówi Marek Drabik, inicjator konkursu.

– Agnieszka Ziółkowska za najładniejsze zdjęcie. Zdjęcie propagujące rodzinne zwiedzanie.

- R E K L A M A -

– Ewelina Kołomłocka za najładniejsze zdjęcie. Fotografie promujące rodzinne zwiedzanie oraz za atrakcyjną formę przygotowania zdjęć – mówi Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

– Tomasz Wiśniewski – za przejechanie całej trasy rowerem, promując tym razem ekologię i zdrowy tryb życia – dodaje Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

– Wiesława Wieczorek. Wyróżnienie specjalne za odwiedzenie wszystkich miejsc na trasie, bogatą dokumentację fotograficzną. Wiesława Wieczorek była też jedną z najstarszych osób biorących udział w konkursie – wyjaśnia Jolanta Pietrusiak, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego.

Konkurs cieszył się sporym zainteresowaniem. Łącznie wzięło w nim udział blisko 50 osób. Jego uczestnicy poruszali się różnym środkami lokomocji – samochodami, rowerami. Dzieci dodatkowo jeździły na rowerkach czy hulajnogach. W konkursie udział brały osoby indywidualne, ale także całe rodziny. To konkurs historyczno–turystyczny, ale promuje on także ekologię i jazdę rowerem czy zwiedzanie w gronie rodzinnym – mówi Tomasz Walczewski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego. – W planach mamy już kolejny konkurs, który przeprowadzimy w wakacje. Chcemy w nim promować ekologię, więc w dużej mierze będzie on skierowany do rowerzystów.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy do udziału w kolejnych powiatowych konkursach – dodaje Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

Główną nagrodą w konkursie jest darmowe wypożyczenie ekskluzywnego samochodu na okres wybranego weekendu z Wypożyczalni Samochodów Dudki 11. Laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały także sprzęt sportowo–turystyczny ufundowany przez Powiat Kutnowski oraz partnerów konkursu, którymi byli: gmina Nowe Ostrowy (wójt Zdzisław Kostrzewa), Gmina Dąbrowice (wójt Dorota Dąbrowska), Gmina Bedlno (wójt Józef Ignaczewski)), Gmina Strzelce (wójt Tomasz Grabowski), Gmina Krzyżanów (wójt Tomasz Jakubowski), Gmina Łanięta (wójt Tomasz Szczęsny).

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: