reklama

(ZDJĘCIA) Ruszyła akcja, policja w „Dąbrowszczaku”

Policjanci z kutnowskiej komendy wspólnie z uczniami z I LO im. Gen. J.H. Dąbrowskiego ruszyli do szkół podstawowych, gdzie wśród pierwszoklasistów będą przypominać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na drodze oraz uczyć pierwszej pomocy przedmedycznej. Akcja profilaktyczna jest kontynuacją współpracy z ubiegłego roku podczas której powstała książeczka edukacyjna dla najmłodszych „Dąbrowszczak dzieciom – bezpieczne przedszkolaki”. Inicjatywa została wsparta przez Starostwo Powiatowe w Kutnie.

1 marca 2018 roku na terenie I LO im Gen. J.H. Dąbrowskiego odbyło się pierwsze spotkanie w ramach warsztatów „Bądź jak Łoś Alarmoś” z uczniami klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 6 w Kutnie. Podczas spotkania funkcjonariusz policji przybliżył dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze omawiając rady dla rowerzystów, pieszych oraz pasażerów. Natomiast uczniowie liceum działający w Ochotniczej Straży Pożarnej funkcjonującej przy LO omówili i pokazali najmłodszym m.in. jak należy reagować kiedy znajdziemy kogoś nieprzytomnego na ulicy oraz jak odpowiednio alarmować służby ratunkowe.

- R E K L A M A -

Akcja profilaktyczno-edukacyjna została poprzedzona podpisaniem listu intencyjnego wyrażającego chęć współpracy w ramach projektu „Bądź jak Łoś Alarmoś” pomiędzy Komendantem Powiatowym Policji w Kutnie nadkom. Krzysztofem Szymańskim oraz Dyrektorem I LO im. Gen.J.H. Dąbrowskiego Panem Przemysławem Zawadzkim. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał książeczkę edukacyjną: „Dąbrowszczak dzieciom – bezpieczne przedszkolaki”, elementy odblaskowe oraz breloczek z wizerunkiem głównego bohatera – łosia z numerem alarmowym. Warsztaty potrwają do końca kwietnia bieżącego roku i obejmą wszystkie Szkoły Podstawowe z terenu powiatu kutnowskiego.

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: