reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Są już wyniki badania na koronawirusa. Koniec izolacji strażaków z Kutna

Sześciu strażaków, którzy przez ostatnie kilkanaście godzin przebywało w izolacji, opuściło już budynek Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie. Incydent dotyczący możliwej styczności z osobą zakażoną koronawirusem zakończył się na szczęście tylko na strachu.

– Osoba, której strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy ma ujemny wynik badania na obecność koronawirusa. Strażacy przebywający dziś w izolacji mogą bezpiecznie opuścić budynek naszej komendy – poinformował Panoramę st. kpt. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, w piątek wieczorem strażacy z Kutna podejmowali interwencję związaną z otwarciem mieszkania. Zgodnie z obowiązującymi procedurami zachowywali środki ostrożności i byli wyposażeni m.in. w maseczki. Wewnątrz znajdowała się starsza osoba, która ostatecznie została przekazana pogotowiu ratunkowemu i trafiła do szpitala. Tam po wstępnym badaniu okazało się, że może być zakażona koronawirusem.

Około godziny 4 nad ranem (z piątku na sobotę) sześciu strażaków zostało odizolowanych i przez wiele godzin przebywało w osobnym budynku na terenie KP PSP.

- R E K L A M A -

Jak mówi Jagodziński, we własnym zakresie natychmiast przeprowadzono dezynfekcję całej komendy oraz sprzętu ratowniczego. Przeprowadzono również ozonowanie. Na teren KP PSP w Kutnie przyjechały dwa wozy grupy chemicznej z Łodzi i strażacy ponownie przeprowadzili czynności dezynfekujące.

ZOBACZ GALERIĘ:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: