reklama

(ZDJĘCIA) Są opóźnienia, a będą jeszcze większe? Zaglądamy na plac budowy w centrum Kutna

Plac Wolności i Rynek Zduński powinny być gotowe praktycznie już za kilka dni. Wiadomo jednak, że inwestycja ma spore opóźnienia i wiele wskazuje na to, że zakończona zostanie dopiero pod koniec roku.

- R E K L A M A -

Temat Placu Wolności i Rynku Zduńskiego poruszył na ostatniej, wtorkowej sesji rady miasta Zbigniew Burzyński, który opowiedział o początkach inwestycji i tym, że ostatecznie będzie kosztowała o 44% więcej niż planował magistrat.

Jak składaliśmy wniosek o środki unijne, to wartość projektu wynosiła 26.2 mln złotych, dostaliśmy 18 mln dofinansowania, a po przetargu ostateczna wartość zatrzymała się na 37.6 mln złotych. To jest wzrost o 44%, to było bolesne. Oczywiście kosztuje to więcej, ale gwarantuję że będzie dobrze i bardzo ładnie – komentował na sesji prezydent Zbigniew Burzyński.

- R E K L A M A -

Ten plac był obskurny. To miejsce zostawili nam Hitlerowcy, w murku okalającym plac był kamień z macew. Niektórzy mówili, że można było tylko asfalt poprawić i te murki, że to było dobre. Nie, to było złe. I mieszkańcy to widzieli, chcieli zmian i cały plan został umieszczony w strategii. I naszym zadaniem jest realizować to, co chcą kutnianie. To nie jest tak, że kto rano wstaje ten rządzi – dodawał Z. Burzyński.

Wiadomo już, że inwestycja nie zostanie ukończona zgodnie z planem tj. w lipcu 2020. Potwierdza to biuro prasowe kutnowskiego magistratu.

- R E K L A M A -

Termin zakończenia prac aneksem został przesunięty o 3 m-ce tj. do października br. z uwagi na prowadzone prace archeologiczne. Natomiast obecnie są sygnały od wykonawcy o konieczności kolejnego przesunięcia terminu z uwagi na utrudnienia spowodowane COVID-19. Będzie to przedmiotem negocjacji z wykonawcą – poinformowało Panoramę biuro prasowe Urzędu Miasta Kutno.

Gołym okiem widać, że prace w niektórych częściach Placu Wolności czy na Rynku Zduńskim są w powijakach i przed robotnikami jeszcze bardzo dużo pracy. Inwestor wciąż czeka na granit z Portugalii, który ma zastąpić ten, który pierwotnie miał pochodzić z chińskiego Wuhan. Wiadomo, że europejski będzie droższy od azjatyckiego.

Stan prac w centrum Kutna

Jak podaje biuro prasowe UM Kutno, zakończono wykonanie posadzki betonowej na głównej płycie garażu podziemnego. Rozpoczęto też prace związane z montażem systemu parkingowego.

Trwają prace wykończeniowe w pomieszczeniach sanitariatów ogólnodostępnych, pomieszczeniach technicznych oraz w pawilonie wystawienniczym i pawilonie gastronomicznym. W pomieszczeniu pawilonu wystawienniczego trwają prace związane z wykonaniem instalacji wentylacji i klimatyzacji.

Po zachodniej stronie Placu Wolności wykonywane są schody terenowe, a o południowej stronie zakończono prace instalacyjne (sieć wodociągowa oraz sieć kanalizacji deszczowej).

Na ulicy po wschodniej i południowej stronie Placu Wolności trwają prace związane
z wykonaniem warstw konstrukcyjnych drogi. Na ulicy Krótkiej wykonywany jest chodnik. Zakończono prace związane z wykonaniem chodnika na ulicy Miłej.

Na ulicy Teatralnej wzdłuż budynku CTMiT wykonano nawierzchnię drogi oraz chodnika po zachodniej stronie ulicy. Na Rynku Zduńskim wykonano żelbetową komorę pod nieckę fontanny.

Zakończono budowę nawierzchni ulicy Zduńskiej. Po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie ulica zostanie udostępniona mieszkańcom.

O postępach i ewentualnych kolejnych opóźnieniach w pracach na Placu Wolności i Rynku Zduńskim będziemy informować na bieżąco.

ZOBACZ ZDJĘCIA:- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: