(ZDJĘCIA) Skrajnie wyczerpane psy, zakopane szczeniaki i nielegalna broń – duża akcja policji

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

W miniony weekend policjanci otrzymali informację, że na terenie gminy Sanniki (pow. gostyniński) znajdują się skrajnie wyczerpane, zaniedbane i głodne zwierzęta. Za znęcanie się nad zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.

- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

Gostynińscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że w jednym z gospodarstw położonych w gminie Sanniki znajdują się zwierzęta przetrzymywane w niewłaściwych warunkach. Na teren posesji policjanci wspólnie z przedstawicielami stowarzyszenia „Pogotowie dla Zwierząt” oraz zastępcą lekarza powiatowego w Płocku znaleźli zwierzęta przetrzymywane w fatalnych warunkach.

Na posesji były cztery psy różnych ras, suka ze szczeniakami, kaczki oraz kury. Wszystkie zwierzęta były zaniedbane, wygłodzone, w złym stanie fizycznym. Podczas sprawdzenia rejonu posesji policjanci ujawnili pięć martwych, częściowo zakopanych szczeniaków. Na terenie posesji w lodówkach ujawniono pozostałości tusz mięsnych w stanie rozkładu. W słomie policjanci ujawnili ukrytą wiatrówkę ze śladami przerobienia na amunicję ostrą, która została zabezpieczona.


- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -

„Właścicielami zwierząt okazali się 65-letnia kobieta i 42-letni mieszkańcy gminy Sanniki. Kobieta usłyszała zarzuty znęcania się nad zwierzętami, poprzez trzymanie ich w niewłaściwych warunkach bytowania, w stanie rażącego zaniedbania oraz niezapewnienia im niezbędnej opieki lekarsko-weterynaryjnej” – mówi asp. Żaneta Kołodziejska z KPP Gostynin.

W najbliższym czasie ten sam zarzut oraz zarzut nielegalnego posiadania broni palnej usłyszy 42-letni mężczyzna. Wszystkie zwierzęta zostały odebrane i przekazane pod opiekę weterynaryjną. Za znęcanie się nas zwierzętami grozi do 5 lat więzienia.
- przewiń w dół, aby przeczytać resztę artykułu -


1 KOMENTARZ

  1. 21 wiek ale ludzie zachowują się gorzej jak zwierzęta. Jak można mieć taką znieczulicę i znęcać się jak zwierzętami? Przecież one tak samo czują ból? Za małe kary są i w dodatku więzienie to sama dobroć i luksus w porównaniu do tego jakie cierpienie przechodzą te biedne zwierzęta. Uważam że kary powinny być dla takich adekwatne do cierpienia tych zwierząt…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutajOstatnio dodane: