reklama
reklama

(ZDJĘCIA) SOSW nr 1 w Kutnie upamiętniło jubileusz. Placówka ma już 60 lat

„60 lat w życiu człowieka to niemal całe życie. 60 lat w życiu szkoły to młodość wielu pokoleń” – takie oto przesłanie towarzyszyło uczestnikom spotkania, którego celem było upamiętnienie Jubileuszu 60-lecia Szkoły Specjalnej w Kutnie.

Miejscem niecodziennego wydarzenia był Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie, gdzie w dniu 23.10.2020 roku zaprezentowano zaproszonym gościom okolicznościowy folder. Publikacja ta powstała z inicjatywy członków Stowarzyszenia „Jesteśmy dla Was” w ramach zadania publicznego realizowanego dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Miasta Kutno.

- R E K L A M A -

W związku z obostrzeniami dotyczącymi pandemii SARS Cov-2, to wyjątkowe spotkanie, niestety nie mogło odbyć się uroczyście w obecności całej kadry pedagogicznej i administracyjnej, uczniów i absolwentów, rodziców podopiecznych, byłych pracowników, zaproszonych gości, darczyńców, władz samorządowych, społeczności Kutna i wszystkich sympatyków Ośrodka.

W zaistniałej sytuacji w spotkaniu wzięło udział jedynie 25 osób, w tym goście specjalni: Pani Elżbieta Filipowicz (Wicedyrektor Ośrodka w latach 1985-2002) oraz Pan Piotr Bajda (Dyrektor Ośrodka w latach 1996-2002) . Dla wszystkich zgromadzonych osób było to wydarzenia bezprecedensowe, które przejdzie do historii Ośrodka, a jego symbolem będą: maseczki osłaniające usta i nos, pusta sala gimnastyczna, brak uczniowskiego gwaru, nieobecność przyjaciół i sympatyków. Organizatorzy zapewniają, że już wkrótce – gdy zmieni się sytuacja epidemiczna- Konopnicka otworzy swoje drzwi i serca organizując Jubileusz.

- R E K L A M A -

Publikacja ta w znaczący sposób miała uświetnić obchody Jubileuszu placówki a przede wszystkim zapoznać społeczność lokalną z historią oraz dorobkiem pierwszej w Kutnie placówki kształcącej uczniów z niepełnosprawnością intelektualną. Folder ten opracowany został na podstawie informacji zawartych w kronikach szkolnych, wspomnień i rozmów z byłymi pracownikami oraz absolwentami.

Zawiera rys historyczny oraz listę pracowników pedagogicznych i niepedagogicznych związanych z placówką w ciągu sześćdziesięciu lat istnienia. Kolejne rozdziały wydawnictwa streszczają: opis najważniejszych wydarzeń związanych z funkcjonowaniem Ośrodka, osiągnięć i sukcesów artystycznych, sportowych oraz przedmiotowych podopiecznych placówki. Wydany folder jest świetną promocją Konopnickiej, gdyż zawiera aktualną ofertę edukacyjno- wychowawczą Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Nr 1 im. Marii Konopnickiej w Kutnie.

- R E K L A M A -

Źródło: SOSW nr 1 w Kutnie- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: