Wiadomości KutnoRegion(ZDJĘCIA) Społeczność gminy Kutno podziękowała za plony, uroczystości w Głogowcu

(ZDJĘCIA) Społeczność gminy Kutno podziękowała za plony, uroczystości w Głogowcu

Dziś społeczność Gminy Kutno podziękowała za plony. W związku z pandemią koronawirusa uroczystości, które miały miejsce dziś w Głogowcu były nieco okrojone i nie odbyły się tradycyjne huczne dożynki.

Uroczystości rozpoczęły się dziękczynną mszą świętą dożynkową za mieszkańców gminy Kutno, która odbyła się na placu pielgrzymkowym przy Sanktuarium Maryjnym w Głogowcu. Dzisiejsza data nie jest przypadkowa – zbiega się ona bowiem z 45. rocznicą Koronacji Obrazu Matki Bożej Głogowskiej.

- Reklama -

– Tradycyjnie już na początku września dziękuję Wam rolnicy za trud włożony w zbiór plonów, którymi obrodziła ziemia. Rok 2020 jest szczególnie trudny dla nas wszystkich ze względu na zagrożenie epidemiczne. Dlatego we wspólnej modlitwie pragniemy podziękować za zdrowie, plony i wszelką pomyślność. Dożynki są ważnym świętem i mają przypominać nam, że to dzięki pracy rolnika na nasze stoły codziennie trafia polski chleb – mówiła do zgromadzonych wójt gminy Kutno Justyna Jasińska.

- Reklama -

Starostami tegorocznych dożynek byli sołtysi sołectwa Raciborów Bogdan Wasiński i sołectwa Gołębiewek Nowy Małgorzata Andrzejewska.

Artystyczną oprawę muzyczną mszy zapewnił Kwintet Instrumentów Dętych Blaszanych z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie i Zespół Ludowy Leszczynianki. Po mszy odbył się z kolei koncert zespołu Larmodzieje.

- Reklama -

Podczas uroczystości nie zabrakło dziękczynnych symboli takich jak wieńce, chleb, kosze z owocami czy kwiaty.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: