reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Sukces biologów „Kasprowicza” na Politechnice Łódzkiej

W piątek 15 marca na Wydziale Inżynierii Procesowej i Ochrony Środowiska Politechniki Łódzkiej silna reprezentacja „Kasprowicza” wzięła udział w XXIX Seminarium Uczniowsko-Studenckim „Problemy ochrony środowiska”. Celem seminarium jest zwrócenie uwagi na złożone problemy ekologiczne i środowiskowe pomiędzy globalną gospodarką, środowiskiem i rozwojem społeczeństw oraz wpływ środowiska i jego zasobów na kształt naszego życia.

- R E K L A M A -

Zdolna młodzież z „Kasprowicza” zaprezentowała swoje prace w sesji posterowej związanej z opracowaniem własnych wyników badań. Karina Pasikowska i Adam Wyrzykowski za pracę badawczą „Wpływ miodu rzepakowego na wzrost i rozwój bakterii na przykładzie laseczki siennej ” otrzymali III miejsce. Natalia Zarychta oraz Agata Kalinowska przygotowały pracę badawczą „Wpływ wody spływnej na wzrost i rozwój roślin an przykładzie kupkówki pospolitej” i zajęły ex aequo III miejsce
w konkursie o nagrodę specjalną dziekana wydziału, Michał Olesiński z klasy Ia również został nagrodzony i zajął III miejsce.

Dużym zainteresowaniem pracowników naukowych Politechniki Łódzkiej cieszyły się także prace Wiktorii Kapicy i Agnieszki Rojek „Wpływ barw otoczenia na zachowania i reakcje fizjologiczne psa” oraz Karoliny Antczak i Weroniki Walczak „Wpływ pożywki mikoryzowej na wzrost i rozwój fasoli karłowej”.

- R E K L A M A -

źródło: II LO im. J. Kasprowicza w Kutnie

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: