reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Sukces uczennicy „Dąbrowszczaka” na Olimpiadzie Medialnej

Julia Czekalska uczennica klasy II d I LO im. Gen. J. H. Dąbrowskiego zajęła 14 miejsce w Polsce w VIII Ogólnopolskiej Olimpiadzie Medialnej, której tematem przewodnim były „Nowe technologie komunikacyjne”.

- R E K L A M A -

Olimpiada składała się z trzech etapów. Na ostatni należało zaprojektować swoje własne autorskie medium. Po zaakceptowaniu pomysłu Julii, uczennica dostała się do ścisłego finału, który odbył się w Warszawie 1 i 2 czerwca.

W pierwszym dniu uczennica broniła swojego pomysłu przed komisją złożoną z wykładowców wyższych uczelni oraz dziennikarzy. Jej pomysł, dotyczący funkcjonowania hologramu 360, wywołał burzliwą akademicką dyskusję. Projekt dotyczył medium, które wyświetla obraz wykorzystując hologram w postaci kopuły w obrębie 360 stopni. W drugim dniu zmagań uczestnicy dostali 10 tematów do debat. W losowo stworzonych grupach prezentowali jeden z tematów przeprowadzając debatę oksfordzką. Ta część zmagań odbywała się w budynku TVP.

- R E K L A M A -

Opiekunem merytorycznym Julii była p. Aleksandra Głuszcz. W przygotowaniu do olimpiady Julce pomagali również pani Renata Jastrzębska z Radia Victoria i p. Robert Wąs I LO.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: