reklama
  • Tomasz Rzymkowski Sejm

(ZDJĘCIA) Sukcesy ZPiTZK na Festiwalu Folklor Świata

W Zduńskiej Woli odbył się IX Międzynarodowy Festiwal Folklor Świata, w którym uczestniczyło 13 zespołów z Polski, Węgier, Turcji, Macedonii i Ukrainy. W Festiwalu udział wziął też Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Kutnowskiej.

Pierwszego dnia artyści zaprezentowali nieco swoich umiejętności podczas barwnego korowodu ulicami Zduńskiej Woli, gdzie można było podziwiać jak tańczą i śpiewają folklorystyczne zespoły.

- R E K L A M A -

Drugiego dnia natomiast odbyły się koncerty konkursowe oraz nauka piosenki „Dwa serduszka, cztery oczy” z nagrodzonego w Cannes filmu „Zimna Wojna” – Pawła Pawlikowskiego, którą poprowadziła wieloletnia dyrygent i kierownik chóru zespołu Mazowsze Aleksandra Koop, która była jednocześnie przewodniczącą jury.

Trzeciego dnia podczas Koncertu Galowego nagrodzono najlepsze zespoły, które ponownie prezentowały swoje układy taneczne.

- R E K L A M A -

Jesteśmy dumni, że udało nam się zdobyć tak wysokie noty w konkursie festiwalowym. Grupa dziecięca zdobyła II miejsce w kategorii wiekowej do 15 lat /1 tys. zł/ urzekającym jury i publiczność swoim wspaniałym występem. Natomiast grupa dorosła zdobyła I nagrodę /1,5 tys./ w kategorii wiekowej powyżej 15 lat rywalizując ze wspaniałymi nieco młodszymi zespołami – mówi Bożena Szymczak z ZPiTZK.

Grand Prix /2,5tys. zł/ zdobył zespół z Węgier Csasta Folk Dance Company, który oczarował wszystkich swoimi żywiołowymi tańcami.

- R E K L A M A -

– Dziękujemy swojej choreograf Patrycji Lichej, która cały czas była z nami, wierzyła w nasze umiejętności sceniczne i wspierała nas w naszych działaniach. Dzięki niej podnosimy swój poziom i zdobywamy nagrody. Wielkie podziękowania również dla naszego akompaniatora wspaniałego akordeonisty Michała Mrozińskiego za uczestnictwo w korowodzie oraz na koncercie galowym – dodaje Pani Bożena.

Źródło: ZPiTZK

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: