(ZDJĘCIA) Tak Łanięta dziękowały za plony. Za nami dożynki parafialno-gminne

W niedzielę odbyły się w Łaniętach Dożynki Parafialno-Gminne. W tym roku wyjątkowo ze względu na obostrzenia związane z pandemią koronawirusa forma święta plonów była inna niż w roku ubiegłym.

Uroczystą mszę świętą w kościele parafialnym rozpoczęła procesja poprowadzona przez księdza proboszcza wraz z asystą kościelną, w której uczestniczyli starostowie dożynek, Wójt Gminy i Przewodniczący Rady Gminy, Radni, panie z Koła Pań Aktywnych z przepięknym wieńcem dożynkowym, sołtysi niosący bochny chleba, zespół folklorystyczny, druhowie strażacy ze sztandarami, zaproszeni goście oraz mieszkańcy naszej gminy.

- R E K L A M A -

Wyjątkowa msza święta dziękczynna uświetniona została wystąpieniem Wójta Gminy Łanięta, który podziękował rolnikom za trud ich pracy i przypomniał, jak ważne jest umiłowanie chleba, tradycji i polskiej ziemi.

Głos zabrali również zaproszeni goście, swoje słowa uznania dla pracy rolników przekazał Poseł na sejm PR Tadeusz Woźniak, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Robert Baryła, swoje słowo skierował do mieszkańców również Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński poprzez list odczytany przez jego doradcę Marcina Buchali.

- R E K L A M A -

Uroczystości towarzyszył również Senator RP Przemysław Błaszczyk. Po mszy świętej obyła się część plenerowa na terenie miejscowej parafii. Panie z Kół Gospodyń Wiejskich oraz Panie Aktywne przygotowały dla wszystkich gości pyszny poczęstunek, a zespół folklorystyczny „Łanięckie Słowiki” uświetnił wspólne biesiadowanie wspaniałym występem.

Całe wydarzenie zostało przygotowane w oparciu o wytyczne dotyczące środków bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: