reklama

(ZDJĘCIA) Teatr dla przedszkolaków od ECO Kutno

W dniu 28 października br. na zaproszenie ECO Kutno Sp. z o.o. blisko 500 dzieci z kutnowskich przedszkoli ogrzewanych ciepłem systemowym odwiedziło Kutnowski Dom Kultury, aby wziąć udział w przedstawieniach o tematyce edukacyjno-ekologicznej pt. „Zeladna”. Spektakle dla najmłodszych mieszkańców naszego miasta wystawił Teatr Ekostudio z Opola.

- R E K L A M A -

Fabuła bajki związana była z zanieczyszczeniami powietrza spowodowanymi niewłaściwym postępowaniem z odpadami. Zapracowany, pracujący w warsztacie samochodowym bohater bajki nie dbał o środowisko wyrzucając śmieci do lasu, paląc je, zanieczyszczając płynami ze starych chłodnic i akumulatorów pobliskie rzeki. Bohaterski zielony kruk o imieniu Zelanda uczył w trakcie spektaklu, w formie zabawy oraz wesołych piosenek, jak dbać o czyste środowisko oraz przekazywał wiedzę na temat konsekwencji podejmowania niewłaściwych działań.

Poza słodkim poczęstunkiem, wszystkie przedszkolaki z Kutna uczestniczące w wydarzeniu otrzymały książeczki z bajką, a każda grupa przedszkolna obdarowana została również płytą z piosenkami autorstwa Teatru Ekostudio wykonywanymi podczas przedstawień, które mogą być pomocne podczas nauki zasad dbałości o środowisko naturalne sprzyjające zarówno ludziom, jak i roślinom oraz zwierzętom.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: