(ZDJĘCIA) „Tęcza” podróżowała żaglowcem kultury po oceanie

W czerwcu w ramach projektu „Podróż żaglowcem kultury po oceanie literatury” zorganizowano trzydniowy wyjazd integracyjny do Bajkowej Zagrody koło Radzymina.

Projekt jest współfinansowany ze środków Fundacji Baku Zachodniego WBK Grupa Santander w ramach programu „Bank Dziecięcych Uśmiechów”. Beneficjentami projektu są dzieci i młodzież z Placówki Opiekuńczo – Wychowawczej „Tęcza” w Kutnie oraz z rodzin zastępczych.

- R E K L A M A -

Głównym celem wyjazdu był rozwój umiejętności literackich uczestników oraz zachęcenie ich do czytelnictwa jako ciekawej formy spędzania czasu wolnego. Zadania te realizowano poprzez organizację warsztatów: integracyjnych, fotograficznych, literackich oraz arteterapeutycznych.

W czasie „Przygody na wyspie Bajkowa Zagroda” uczestnicy pisali pamiętniki, wykonali techniką scrapbookingu albumy – księgi życia. Odbyła się również sesja fotograficzna z książką. Dodatkowymi atrakcjami były warsztaty z zakresu mody, ziołolecznictwa, spotkanie z pasjonatem motocrossu oraz ognisko i dyskoteka. W ramach zajęć integracyjnych odbyły się warsztaty z jogi, taneczne oraz pokonywanie tras w parku linowym „Radocha”. Zorganizowano również wieczorki czytelnicze „Przy kominku”.

- R E K L A M A -

Uczestnicy mieli możliwość rozwijać swoje umiejętności w miłej atmosferze i pięknym otoczeniu przyrody.

- R E K L A M A -

źródło: Placówka Opiekuńczo – Wychowawcza „Tęcza”

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: