reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Tego miejsca mają dość piesi i kierowcy. „Czy musi tutaj dojść do tragedii?”

Nowe przejście dla pieszych przy zbiegu ul. Wyszyńskiego i Kościuszki miało poprawić bezpieczeństwo, a tymczasem sprawiło, że narzekają na nie zarówno piesi jak i kierowcy. – Czy tu musi dojść do tragedii, aby ktoś się tym zajął – pytają wprost mieszkańcy Kutna.

- R E K L A M A -

Nowa „zebra” przy kamienicy na skraju Placu Wolności prowadząca w kierunku budynku Poczty Polskiej powstała pod koniec 2018 roku w ramach projektu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu kutnianie często przechodzili na skróty i doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. Pytanie, czy zmiany sprawiły, że jest bezpieczniej…

Kierowcy narzekają, że mają duży problem z zauważeniem pieszych, którzy wchodzą na przejście od strony poczty. Piesi twierdzą zaś, że nie widzą nadjeżdżających aut.

- R E K L A M A -

Tutaj musi dojść chyba do jakiejś tragedii, żeby wreszcie ktoś zajął się poprawą bezpieczeństwa w okolicy. Przez to, że przy poczcie jest parking, kompletnie nie widać samochodów nadjeżdżających z ulicy Kościuszki – powiedział nam jeden z kutnian, którego spotkaliśmy przy feralnej „zebrze”.

Jak się okazuje, źródłem problemu często są inni kierowcy, którzy nie respektują pionowych i poziomych znaków w pobliżu gmachu poczty. Znajduje się tam parking dla kilku pojazdów, jednak tuż przy przejściu dla pieszych „zakreskowano” miejsca, w których auta kategorycznie nie powinny stać. Mimo to – co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach – kierowcy nic sobie z tego nie robią i stwarzają realne zagrożenie.

- R E K L A M A -

W tym miejscu od momentu zmiany organizacji ruchu doszło do kilku – na szczęście niegroźnych – wypadków. Pisaliśmy o nich między innymi TUTAJ i TUTAJ.


O sytuację zapytaliśmy w kutnowskiej komendzie.

Fakt łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców parkujących w niedozwolonym miejscu został zgłoszony przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedziała Panoramie asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. – Miejsce zostało objęte szczególnym nadzorem policjantów, którzy często patrolują okolicę i karzą kierowców mandatami zgodnymi z taryfikatorem.

Niewykluczone, że niebawem przy poczcie wprowadzone zostaną zmiany. Mówili o tym włodarze Kutna podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych. Prawdopodobnie miejsca obok „zebry” zostaną wygrodzone specjalnymi słupkami.

Do sprawy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Kościuszki jeszcze powrócimy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: