Wiadomości KutnoKutno(ZDJĘCIA) Tego miejsca mają dość piesi i kierowcy. „Czy musi tutaj dojść do tragedii?”

(ZDJĘCIA) Tego miejsca mają dość piesi i kierowcy. „Czy musi tutaj dojść do tragedii?”

Nowe przejście dla pieszych przy zbiegu ul. Wyszyńskiego i Kościuszki miało poprawić bezpieczeństwo, a tymczasem sprawiło, że narzekają na nie zarówno piesi jak i kierowcy. – Czy tu musi dojść do tragedii, aby ktoś się tym zajął – pytają wprost mieszkańcy Kutna.

- Reklama -

Nowa „zebra” przy kamienicy na skraju Placu Wolności prowadząca w kierunku budynku Poczty Polskiej powstała pod koniec 2018 roku w ramach projektu Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego. W tym miejscu kutnianie często przechodzili na skróty i doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. Pytanie, czy zmiany sprawiły, że jest bezpieczniej…

- Reklama -

Kierowcy narzekają, że mają duży problem z zauważeniem pieszych, którzy wchodzą na przejście od strony poczty. Piesi twierdzą zaś, że nie widzą nadjeżdżających aut.


Tutaj musi dojść chyba do jakiejś tragedii, żeby wreszcie ktoś zajął się poprawą bezpieczeństwa w okolicy. Przez to, że przy poczcie jest parking, kompletnie nie widać samochodów nadjeżdżających z ulicy Kościuszki – powiedział nam jeden z kutnian, którego spotkaliśmy przy feralnej „zebrze”.

- Reklama -

Jak się okazuje, źródłem problemu często są inni kierowcy, którzy nie respektują pionowych i poziomych znaków w pobliżu gmachu poczty. Znajduje się tam parking dla kilku pojazdów, jednak tuż przy przejściu dla pieszych „zakreskowano” miejsca, w których auta kategorycznie nie powinny stać. Mimo to – co możecie zobaczyć na załączonych zdjęciach – kierowcy nic sobie z tego nie robią i stwarzają realne zagrożenie.

W tym miejscu od momentu zmiany organizacji ruchu doszło do kilku – na szczęście niegroźnych – wypadków. Pisaliśmy o nich między innymi TUTAJ i TUTAJ.


O sytuację zapytaliśmy w kutnowskiej komendzie.

Fakt łamania przepisów ruchu drogowego przez kierowców parkujących w niedozwolonym miejscu został zgłoszony przez mieszkańców za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa – powiedziała Panoramie asp. sztab. Edyta Machnik, oficer prasowy KPP Kutno. – Miejsce zostało objęte szczególnym nadzorem policjantów, którzy często patrolują okolicę i karzą kierowców mandatami zgodnymi z taryfikatorem.

Niewykluczone, że niebawem przy poczcie wprowadzone zostaną zmiany. Mówili o tym włodarze Kutna podczas jednej z ostatnich konferencji prasowych. Prawdopodobnie miejsca obok „zebry” zostaną wygrodzone specjalnymi słupkami.

Do sprawy przejścia dla pieszych przy skrzyżowaniu Wyszyńskiego i Kościuszki jeszcze powrócimy.

ZOBACZ ZDJĘCIA:
- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: