reklama

(ZDJĘCIA) To on zepchnął pana Ryszarda do rzeki! Zatrzymano 41-latka, tragiczny finał poszukiwań

Policjanci odnaleźli ciało 65-letniego mężczyzny w korycie rzeki Słudwi na terenie Żychlina. Zaginiony mężczyzna był poszukiwany od 6 lipca przez Policję. W akcję poszukiwawczą włączyli się strażacy z Żychlina i Kutna. Wykorzystano również psy policyjne oraz dron przy współpracy z Komendą Wojewódzką Policji w Łodzi. Do sprawy zatrzymano 41 – letniego mężczyznę, który 10 lipca usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci. Decyzją sądu najbliższe trzy miesiące spędzi on w areszcie.

- R E K L A M A -

6 lipca 2020 roku do kutnowskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zaginięciu 65 – letniego mieszkańca Żychlina. Mężczyzna ostatni raz widziany był 30 czerwca w jednym z mieszkań podczas libacji alkoholowej.

Od tamtej pory nie nawiązał kontaktu z rodziną ani nie powrócił do miejsca zamieszkania. Kutnowska policja natychmiast rozpoczęła działania poszukiwawcze. Policjanci weryfikowali i sprawdzali na bieżąco każdy sygnał, który mógł doprowadzić do odnalezienia mężczyzny. Pracujący nad sprawą śledczy starali się odtworzyć ostatnie godziny z życia zaginionego.

- R E K L A M A -

Zatrzymano mężczyznę, który jako ostatni widział się z nim. Oboje tego dnia brali udział w libacji alkoholowej. Do poszukiwań zaangażowano kilkudziesięciu policjantów z kutnowskiej komendy, komisariatów policji w Żychlinie i Krośniewicach. Wykorzystano również psy służbowe oraz dron z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi.

Czynności poszukiwacze zostały wsparte także działaniami Straży Pożarnej która sprawdzała koryto zarośniętej rzeki Słudwi. Komunikaty o zaginięciu mężczyzny rozpowszechniono dodatkowo w mediach. 9 lipca około godziny 14.00 policjanci w korycie rzeki ujawnili zwłoki mężczyzny. Okazało się, że jest to osoba poszukiwana przez kutnowską jednostkę.

- R E K L A M A -

Specjalna grupa dochodzeniowo-śledcza pracowała na miejscu do późnych godzin wieczornych zabezpieczając materiał dowodowy w miejscu ujawnienia zwłok. Czynności prowadzone były pod nadzorem prokuratora Prokuratury Rejonowej w Kutnie.

Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu 10 lipca prokuratorskich zarzutów za nieumyślne spowodowanie śmierci. Miał on zepchnąć mężczyznę do koryta rzeki. Sąd zdecydował, że 41 -letni mieszkaniec Żychlina najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Za nieumyślne spowodowanie śmierci grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

fot. KPP Kutno

źródło: KPP Kutno

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: