[ZDJĘCIA] To oni stoją za napadem z maczetą w Kutnie. 3 osoby zatrzymane

Policjanci z kutnowskiej komendy zatrzymali 3 osoby, które w miniony weekend brały udział w pobiciu. Dwóch z nich – w tym mężczyzna, który posługiwał się niebezpiecznym narzędziem – usłyszało już zarzuty. Za pobicie grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w sytuacji kiedy sprawca używa niebezpiecznego narzędzia nawet do 8 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w nocy 23 maja 2020 roku tuż przed godz 01.00. Jak wynika z dotychczasowych ustaleń policji, cztery młode osoby wracające pieszo ze spotkania towarzyskiego do domu, będąc pod znacznym wpływem alkoholu, na ul. Troczewskiego zostały zaczepione przez mężczyzn podróżujących vw passatem.

- R E K L A M A -

Z samochodu wyszły trzy osoby i wówczas pomiędzy uczestnikami zajścia doszło do utarczki słownej, która następnie przerodziła się w szarpaninę. Jeden ze sprawców uderzył ostrym narzędziem i zranił jednego z pokrzywdzonych w głowę, a ponadto groził pozostałym.

Sprawcy przed przybyciem policji oddalili się. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc, trafił do szpitala. Na szczęście doznał tylko lekkich obrażeń. Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia tożsamość trójki napastników. Okazali się nimi mieszkańcy powiatu kutnowskiego w wieku od 18 do 24 lat.

- R E K L A M A -

25 maja 2020 roku kutnowscy policjanci zatrzymali najmłodszego napastnika w wieku 18 lat. Na podstawie bardzo dobrego rozpoznania kryminalnych ustalono również miejsce przebywania 23-latka, który został zatrzymany poza terenem województwa łódzkiego.


Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie 23-latkowi zarzutu udziału w pobiciu z użyciem niebezpiecznego narzędzia oraz kierowanie gróźb karalnych wobec uczestników. 18-latek usłyszał zarzut  udziału w pobiciu.

- R E K L A M A -

Ostatni z poszukiwanych sprawców został zatrzymany 27 maja. Jest to 24-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który również dzisiaj usłyszy zarzuty. Przestępstwo pobicia zagrożone jest karą  do 3 lat  pozbawienia wolności, a w przypadku kiedy sprawca posługuje się niebezpiecznym narzędziem nawet do 8 lat więzienia.

Warto dodać, że poza Komendą Powiatową Policji w Kutnie, w akcję związaną z poszukiwaniem sprawców zaangażowane było Doradztwo Kryminalne Łukasz Kucharski, które współpracuje z Rutkowski Patrol.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: