Wiadomości KutnoKultura(ZDJĘCIA) "Tradycja i Pamięć" - kutnianie w Wielkim Finale

(ZDJĘCIA) „Tradycja i Pamięć” – kutnianie w Wielkim Finale

Pod dyktando kutnian przebiegały Międzypowiatowe Eliminacje V. edycji Festiwalu Historycznego „Tradycja i Pamięć” rozegrane w Zespole Szkół nr 3 im. Władysława Grabskiego. W rywalizacji szkół z Łęczycy, Łowicz i Kutna, tylko ci ostatni zajęli czołowe miejsca gwarantujące awans do Wielkiego Finału.

- Reklama -

Nieprzypadkowo spotykamy się w tej szkole – powiedział podczas oficjalnego otwarcia Michał Trzoska, asystent Marszałka Grzegorza Schreibera, pomysłodawcy i honorowego patrona Festiwalu Historycznego. – Władysław Grabski to ojciec polskiego złotego, człowiek, który tak wiele dokonał dla budowy II RP.

- Reklama -

Zmagania zakończyły się zwycięstwem Michała Olesińskiego, ucznia I klasy II LO im. Jana Kasprowicza. Triumfator, podopieczny Renaty Saramonowicz w nagrodę otrzymał tablet, kubek termiczny i dwa wydawnictwa albumowe, ale przede wszystkim wywalczył awans do Wielkiego Finału w Ciechocinku, gdzie będzie mógł rywalizować o jeszcze bardziej atrakcyjne nagrody. 

To był wielki dzień uczniów II Liceum Ogólnokształcącego, bowiem tuż za Michałem Olesińskim uplasował się jego szkolny kolega, Dawid Rosiak (op. Renata Saramonowicz). Dawid wywalczył czytnik książek elektronicznych i podobnie jak Michał – przepustkę do kujawskiego finału. Grono finalistów uzupełnił reprezentant gospodarzy, Rafał Kanas (op. Iwona Smolińska). Dla ucznia ZS nr 3 to będzie drugi finał z rzędu.

- Reklama -

Również czwarte miejsce padło łupem ZS nr 3 w Kutnie – Damian Drzewiecki (op. Piotr Bielicki). Dobrą postawę wykazał Adam Romański, ubiegłoroczny finalista (ZS nr 1 w Kutnie). Podopieczny Pawła Babeckiego zajął piąte miejsce, co jednak niestety nie dało mu awansu do finału.

Nagrody wręczył Michał Trzoska, asystent Marszałka Grzegorza Schreibera.

- Reklama -
reklama

Nie przegap:

reklama

Przeczytaj także inne wiadomości z Kutna i okolic: