reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Tragiczne warunki mieszkaniowe na Rychtelskiego. Kandydatka na prezydenta i senator interweniują

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej Ewa Rzymkowska, kandydatka na prezydenta Kutna, pokazała tragiczne warunki, w jakich żyje jedna z kobiet przy ul. Rychtelskiego. Urzędnicy przez lata mieli lekceważyć problemy schorowanej kutnianki. Ewa Rzymkowska i senator Przemysław Błaszczyk zapowiadają interwencję i pomoc.

- R E K L A M A -

Ewa Rzymkowska przy ul. Rychtelskiego pojawiła się w obecności senatora RP Przemysława Błaszczyka oraz Anny Cieślak, kandydatki na radną rady Miasta Kutno.

Schorowana kobieta – ma cukrzycę, przeszła udar – żyje w warunkach, które urągają ludzkiej godności. Brak bieżącej wody, pękające mury, wilgoć i ogrzewanie piecem, którego działanie może doprowadzić do tragedii.

- R E K L A M A -

Jak mówi kobieta, wiele razy miała interweniować u prezydenta Zbigniewa Burzyńskiego i urzędników, jednak jej tragiczna sytuacja miała być zlekceważona i do tej pory nie otrzymała pomocy.

Ostatnia wizyta była 29 września, prosiłam prezydenta Burzyńskiego, już nawet nie jako prezydenta, tylko jako człowieka, żeby mi pomógł. Powiedział, że porozmawia z dyrektorem Sierpińskim (z Zarządu Nieruchomości Miejskich – przyp. red.), a potem Pan prezydent śmieje się w oczy, że muszę czekać w kolejce – powiedziała dziś kobieta.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: