(ZDJĘCIA) Trudne warunki na kutnowskich drogach. „Gdzie są pługi i piaskarki?”

Orkan Fryderyk, który nawiedził dziś Polskę, dał się we znaki także mieszkańcom Kutna. Obfite opady śniegu sprawiły, że na drogach panują bardzo trudne warunki. A drogowców brak…

- R E K L A M A -

Śnieg w Kutnie gołym okiem widoczny jest od kilku dni. Dziś popołudniu mieszkańcy byli jednak świadkami bardzo obfitych opadów. Biały puch zalega na chodnikach i drogach.

W centrum najgorzej sytuacja wygląda na al. Jana Pawła II. Tam nawierzchnia przykryta jest grubą warstwą śniegu i kierowcy bardzo łatwo wpadają w poślizgi.

– Rozumiem, że dwa dni temu służby były zaskoczone, ale dzisiaj? Przecież wszędzie informowano, że będzie padał śnieg. Na Jana Pawła sytuacja jest tragiczna. Gdzie są pługi i piaskarki? – powiedział nam jeden z kierowców.

- R E K L A M A -

Przypomnijmy, miasto czeka na rozstrzygnięcie przetargu związanego z zimowym utrzymaniem dróg.

– W procedurze przetargowej unijnej nie został wyłoniony jeszcze wykonawca zadania pn. „Zimowe utrzymanie ulic, dla których zarządcą jest Prezydent Miasta Kutno – Akcja Zima”.  Dla zabezpieczenia zimowego utrzymania ulic Miasto podpisało umowę zlecenie z dotychczasowym wykonawcą tego zadania do momentu wyłonienia nowego wykonawcy w postępowaniu przetargowym. Przewidujemy rozstrzygnięcie tego postępowania w najbliższych dniach – informowało nas dwa dni biuro prasowe UM Kutno.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: