reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Uczennice „Dąbrowszczaka” pojechały do siedziby Parlamentu Europejskiego

W nagrodę za sukces w XII edycji Młodzieżowego Parlamentu Europejskiego, uczennice I Liceum Ogólnokształcącego im. Gen. J.H. Dąbrowskiego, Olga Paplińska i Marta Michałkiewicz uczestniczyły w wyjeździe studyjnym do Brukseli.

- R E K L A M A -

MPE to interdyscyplinarny projekt dla młodzieży szkół średnich województwa łódzkiego, który co roku pięciu laureatom gwarantuje wyjazd do siedziby instytucji unijnych. I LO jako jedyna szkoła z Kutna odnosi w projekcie systematyczne sukcesy, a tytuły laureatów uczniowie liceum zdobywali już cztery razy. Uczestnictwo w rywalizacji to jedna z aktywności Szkolnego Klubu Europejskiego, którego opiekunem jest p. Andrzej Michałkiewicz, nauczyciel wiedzy o społeczeństwie.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji był problem Brexitu. Zajęcia warsztatowe, wykłady i pisanie propozycji rezolucji Parlamentu Europejskiego dotyczyły tak ważnego dla Unii Europejskiej, ale i dla Polaków mieszkających na Wyspach precedensu opuszczenia w marcu 2019r. UE przez Wielką Brytanię.

- R E K L A M A -

W programie wyjazdu było miejsce na spotkanie z Panem europosłem Jackiem Saryusz Wolskim, zwiedzanie siedziby PE w Brukseli, a także bardzo ciekawego muzeum historii integracji europejskiej, unijnego Parlamentarium. Oczywiście był czas na zwiedzanie miasta, podziwianie uroków brukselskiego Grande Place i obowiązkowy zakup słynnych belgijskich czekoladek.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: