reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Udane starty kutnowskich lekkoatletów w Toruniu

W miniony weekend trójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego "Dziewiątka" w Kutnie wzięła udział w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 (juniorzy młodsi i juniorzy), które zostały rozegrane w Hali Sportowej Arena w Toruniu.

W miniony weekend trójka zawodników Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziewiątka” w Kutnie wzięła udział w Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Polski U18 i U20 (juniorzy młodsi i juniorzy), które zostały rozegrane w Hali Sportowej Arena w Toruniu.

- R E K L A M A -

Jako pierwsza start w mistrzowskiej imprezie zainaugurowała juniorka młodsza (rocznik 2005), wieloboistka Julia Tulińska. Kutnowska lekkoatletka rozpoczęła start w pięcioboju od drugiej serii biegu na 60 m ppł.. Był to bardzo udany start, ponieważ Julia poprawiła swój rekord życiowy, przebiegając sprinterski dystans na płotkach w czasie 9,50 s. Wynik ten po zamianie na punkty wynosił 808 i klasyfikował ją na 8 miejscu wśród 15 najlepszych wieloboistek z całego kraju.

Drugą konkurencją pięcioboju był skok wzwyż, w którym nasza zawodniczka skoczyła 140 cm (rekord życiowy 142 cm) i po dwóch konkurencjach z wynikiem 1320 punktów plasowała się na 10 pozycji. Podczas trzeciej konkurencji wieloboju, pchnięcia kulą (3 kg) na hali w Toruniu występowało jednocześnie dwoje kutnowskich zawodników – Julka na rzutni i Michał Michalak (junior młodszy, rocznik 2004) na skoczni do skoku wzwyż.

- R E K L A M A -

Obydwoje zaprezentowali się bardzo dobrze, ponieważ Michał wyrównując wynikiem 180 cm swój rekord życiowy, zajął w konkursie skoku wzwyż dziewiąte miejsce, natomiast jego klubowa koleżanka pchnęła lepiej od swojego halowego rekordu życiowego, posyłając kulę na odległość 9,61 m (na odkrytym stadionie 9,98 m).

Michał zakończył swój start na bardzo dobrym dziewiątym miejscu w kraju, natomiast Julka po trzech konkurencjach miała 1824 punkty i plasowała się na dziewiątym miejscu.

- R E K L A M A -

Czwartą konkurencją wieloboju był skok w dal. Niestety w tej trudnej technicznie konkurencji kutnowska lekkoatletka miała duże problemy z rozbiegiem. Ostatecznie skoczyła w konkursie na odległość 4,37 m (rekord życiowy 4,84 m) i z wynikiem łącznym po czterech konkurencjach 2200 punktów „spadła” na 11 miejsce.

Piąta konkurencja pięcioboju to bieg na 800m i debiut naszej zawodniczki na tym dystansie, ponieważ wcześniej w kategorii młodzika biegała 600 m. Po bardzo ambitnym biegu, ukończonym w czasie 2;46,42 min;s, uzyskała łącznie 2721 punktów i została sklasyfikowana w wieloboju ostatecznie na 11 pozycji.

W niedzielę natomiast UKS „Dziewiątkę” na toruńskiej bieżni reprezentował Kornel Grzelak (junior młodszy, rocznik 2004), który startował w pierwszej z czterech serii eliminacji biegu na 60 m ppł.. Zaprezentował się bardzo dobrze, ponieważ ustanowił nowy rekord życiowy, przebiegając sprintem na płotkach w czasie 9.08 s. Uzyskany czas był jednak o 0,15 s za duży, aby uzyskać kwalifikację do finału.

Świetne występy naszych zawodników. Spełnili najważniejsze założenie: poprawili rekordy życiowe na imprezie docelowej w sezonie halowym. Julka startowała z większością starszych zawodniczek. W swoim roczniku uzyskała czwarty wynik w Polsce. Michał startował z kontuzją pleców i musiał zaczynać konkurs od pierwszej wysokości, która była równa jego rekordowi życiowemu. Dokonał praktycznie rzeczy niemożliwej. Kornel startował na dystansie płotkarskim dużo krótszym niż jego koronny 400 m ppł. Potraktowaliśmy to bardziej pod kątem doskonalenia techniki płotkarskiej, a niewiele brakowało do finału. Duże gratulacje i podziękowania, a teraz przed wszystkimi zawodnikami UKS „Dziewiątka” powrót do ciężkiej i systematycznej pracy, żebyśmy mogli w szerszym gronie i jeszcze skuteczniej wystartować na imprezach mistrzowskich w sezonie letnim – podsumował trener UKS Jacek Kudła.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: