(ZDJĘCIA) W „Czwórce” bili rekord w pierwszej pomocy

Dziś uczniowie, nauczyciele, rodzice i goście SP nr 4 w Kutnie wzięli udział w biciu rekordu w jednoczesnym prowadzeniu resuscytacji krążeniowo -oddechowej.

- R E K L A M A -

Na uwagę zasługuje fakt, iż „Czwórka” już po raz siódmy podjęła się wyzwania i przystąpiła do próby bicia rekordu.

Wybór terminu akcji nie jest przypadkowy, gdyż dzień 16 października Europejska Rada Resuscytacji ogłosiła „Europejskim Dniem Przywracania Czynności Serca”. Dlatego tego dnia w samo południe przez 30 minut w szkołach i innych instytucjach w całej Polsce trwała akcja resuscytacyjna na fantomach. W tym roku w „Czwórce” w biciu rekordu wzięło udział 73 osoby. Wszyscy uczestnicy bicia rekordu z dużą wprawą i zaangażowaniem wykonywali czynności obejmujące przywracanie akcji serca.

- R E K L A M A -

„Poprzez udział w takiej akcji chcemy pokazać, że uczestnicy niezależnie od wieku obok praktycznych umiejętności i wiedzy nabywają również świadomość, że każdy może uratować Życie. Poza tym to wspaniała okazja do integracji. Działając w słusznej sprawie, wzajemnie uczymy się i popularyzujemy niezwykle istotne zasady pierwszej pomocy. Pokazujemy jak niewiele potrzeba, by móc uratować Życie” – komentują przedstawiciele „Czwórki”.

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: