(ZDJĘCIA) W „Dziewiątce” powstaje kompleks sportowy. Radni zobaczyli postępy prac

Trwa budowa kompleksu sportowego przy SP Nr 9. Z postępem prac zapoznali się radni Komisji Edukacji, Kultury, Sportu i Promocji Rady Miasta Kutna oraz dyrekcja szkoły.

- R E K L A M A -

W ramach przeprowadzonych prac budowlanych zakończono układanie warstw konstrukcyjnych na boisku oraz bieżni. Wykonano odpowiedni drenaż zapewniający właściwe odwodnienie boiska.  Na płycie boiska planowane jest układanie maty pod nawierzchnię ze sztucznej trawy.
Tor bieżni przygotowany jest do położenia warstwy poliuretanowej, odpowiedniej do lekkoatletycznych treningów. Do dyspozycji korzystających z obiektu będzie sześciotorowa bieżnia, prosta o długości 110 metrów i czterotorowa, okrężna o długości ponad 330 metrów. Powstaną również miejsca do trenowania skoku w wzwyż, w dal, trójskoku oraz pchnięcia kulą.

Na obiekcie ukończono montaż słupów oświetleniowych oraz wykonano koryto i wysypano piasek pod boisko do piłki plażowej i boisko do badmintona. Ponadto w 80. procentach ułożono kostkę brukową na utwardzanych dojściach do boiska. W drugiej połowie czerwca rozpocznie się montaż linarium oraz tulei do piłkochwytów i sprzętu sportowego.

- R E K L A M A -

Na terenie kompleksu ustawione zostaną również stoły do gry w tenisa stołowego.

Koszt inwestycji to prawie 6 500 000 zł, z czego 5 000 000 zł to dofinansowanie ze środków zewnętrznych. Wykonawca zakończy realizację inwestycji do sierpnia br.

(UM Kutno)- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: