(ZDJĘCIA) W gminie Żychlin dziękowali za plony

5 września 2021 r. w kościele parafialnym w Żychlinie odbyła się msza święta dziękczynna za zebrane plony, którą koncelebrowali proboszcz ks. Wiesław Frelek oraz ks. Jacek Zieliński.

- poniżej dalsza część artykułu -

Starostami dożynek byli Państwo Szymańscy z Pasieki. W uroczystościach wzięły udział również  władze samorządowe gminy w osobie Burmistrza Grzegorza Ambroziaka oraz Przewodniczącej Rady Miejskiej Elżbiety Sikory, jak również władze sąsiadującej Gminy Pacyna. Oprawę muzyczną wydarzenia zapewnili: Kapela Dobrzeliniacy oraz zespół Śleszynianki.

- poniżej dalsza część artykułu -

Wydarzenie rozpoczęło się od poświęcenia wieńcy i koszy dożynkowych przygotowanych przez mieszkańców Kruków, Budzynia, Rakowca, Buszkówka, Żabikowa oraz przedstawicieli Kół Żywego Różańca i władz samorządowych naszej gminy. Zwieńczeniem uroczystości był poczęstunek chlebem i miodem.

„Dożynki to szczególny czas podziękowania Bogu za zebrane plony, a człowiekowi za pracę i trud wniesiony w pozyskanie „doczesnego chleba”. Dziękujemy więc wszystkim rolnikom, szczególnie tym z naszej gminy, za Wasze poświęcenie, za umiłowanie ziemi, za pracę i wiarę, że zasiane ziarno przyniesie obfite zbiory. To dzięki Wam nie brakuje nam pokarmu na naszych stołach. Życzymy aby najbliższy rok pracy na roli, przyniósł wiele radości oraz by ziemia wydała jak najlepsze plony.” mówią przedstawiciele gminy Żychlin.

- poniżej dalsza część artykułu -

źródło: UG Żychlin
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen