(ZDJĘCIA) W Kutnie można dzielić się jedzeniem! Ruszyła Jadłodzielnia

Od poniedziałku w Kutnie działa Jadłodzielnia. Projekt ten powstał w ramach Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego, a realizuje go Stowarzyszenie Bank Żywności Kutno.

- R E K L A M A -

Projekt ten został złożony przez mieszkańca Kutna, Marcina Ciesielskiego i zwyciężył głosami mieszkańców w ubiegłorocznej edycji Kutnowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Jadłodzielnia mieszcząca się przy ul. Bema 3 to ogólnodostępny punkt wyposażony w regał z półkami i lodówkę, w którym można pozostawiać niewykorzystane produkty żywnościowe i w ten sposób ograniczyć ilość marnowanego jedzenia, jednocześnie dzieląc się nim z tymi, który go bardziej potrzebują. Zasady są proste – każdy może zostawić jedzenie na półce lub w lodówce albo wziąć je stamtąd. Wykluczony jest tylko alkohol, surowe mięso i inne łatwo psujące się produkty. Takie punkty wymiany żywności działają już w kilkunastu miastach w Polsce i coraz szybciej ich przybywa.

- R E K L A M A -

Za realizację i finalizację tego działania odpowiedzialny był Wydział Spraw Społecznych i Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Kutna.

reklama
reklama
reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: