reklama
reklama

(ZDJĘCIA) W Kutnie produkują przyłbice medyczne i rozdają je służbom. Wszystko dzięki wolontariuszom i… drukarce 3D

Dzięki uprzejmości kilku wolontariuszy posiadających drukarki 3D, w Kutnie udało się rozpocząć całkowicie nieodpłatną produkcję przyłbic medycznych, których pierwsza testowa partia właśnie trafiała na front walki z epidemią.

Przyłbice dotarły do ratowników z karetki epidemiologicznej, na kutnowski SOR, na oddział ginekologiczno-położniczy kutnowskiego szpitala, do Sanepidu – dla pracowników zajmujących się poddanymi kwarantannie osobami oraz do DPS sióstr Albertynek;

- R E K L A M A -

– To dopiero początek. Praca idzie pełną parą, posiadamy niezbędną ilość materiałów do produkcji kolejnej partii przyłbic, choć brakuje gumek. Będziemy jednak potrzebowali waszego wsparcia, o którym napiszemy osobno nieco później – komentuje Adrian Czekaj z grupy Widzialna Ręka Kutno.

Jak mówią wolontariusze, przyłbice ochronne, które sukcesywnie będą trafiać WYŁĄCZNIE i całkowicie NIEODPŁATNIE w ręce medyków i pracowników instytucji najbardziej narażonych na kontakt z zakażonymi, chcą jak najszybciej przekazać wszystkim oddziałom kutnowskiego szpitala, wszystkim obsadom karetek pogotowia z terenu Kutna i okolic oraz najbliższemu szpitalowi zakaźnemu w Zgierzu. W dalszej kolejności wspierane mają zostać pozostałe pobliskie szpitale.


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: