reklama
reklama

(ZDJĘCIA) W Kutnie ruszyły matury! Maseczki, odstępy i reżim sanitarny

W całej Polsce punktualnie o 9:00 rozpoczęła się matura. Jak wygląda egzamin dojrzałości w czasie trwania pandemii koronawirusa?

- R E K L A M A -

I Liceum Ogólnokształcące im. gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie tuż przed rozpoczęciem egzaminów maturalnych opublikowało w mediach społecznościowych zdjęcia abiturientów, którzy dziś zmierzą się z egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym.

„Wierzymy, że miesięczny poślizg wymuszony przez pandemię nie wpłynie na wyniki matur. Egzamin z języka polskiego na poziomie podstawowym zdaje 112 abiturientów, do poziomu rozszerzonego podchodzi 41 osób. Powodzenia!” – komentują przedstawiciele „Dąbrowszczaka”.

- R E K L A M A -

GALERIA ZNAJDUJE SIĘ POD TEKSTEM

Przypomnijmy, pierwotnie abiturienci do egzaminu dojrzałości mieli przystąpić 4 maja, ale ze względu na pandemię koronawirusa podjęto decyzje o przesunięciu matur i te ostatecznie rozpoczynają się 8 czerwca i potrwają do 29 czerwca.

- R E K L A M A -

W tym tygodniu odbywać będą się pisemne egzaminy. Zdający muszą przystąpić do 3 obowiązkowych egzaminów pisemnych z języka polskiego, języka obcego i matematyki (poziom podstawowy), a także przynajmniej jednego egzaminu z innego dowolnego przedmiotu na poziomie rozszerzonym.

W tym roku wyjątkowo ze względu na pandemię koronawirusa nie trzeba przystępować do ustnych egzaminów (do tej pory obowiązkowe były j. polski i obcy). Część ustna jest przeprowadzana wyłącznie dla zdających, którzy muszą przedstawić wynik uzyskany z egzaminu w części ustnej w postępowaniu rekrutacyjnym na uczelnię zagraniczną.

Prace maturzystów zostaną sprawdzone przez egzaminatorów. Świadectwa zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 11 sierpnia br. Tego samego dnia (11 sierpnia) ogłoszone zostaną również ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Wytyczne w związku z koronawirusem:

– Do egzaminów mogą przystąpić jedynie osoby zdrowe i które nie są objęte kwarantanną

– Czekając na wejście do szkoły albo sali egzaminacyjnej, zdający muszą zachować odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz mieć zakryte usta i nos.

– W czasie pisania matury nie będzie obowiązkowe zakrywanie nosa i ust

– Ławki będą ustawione tak, aby zachować 1,5 metra odległości pomiędzy osobami zdającymi

– Należy korzystać ze swoich przyborów, nie można pożyczać ich od pozostałych zdających

ZOBACZ GALERIĘ:

fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Gen. Jana Henryka Dąbrowskiego w Kutnie






- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: