reklama
reklama

(ZDJĘCIA) W starostwie zebrała się Komisja Bezpieczeństwa. Trwa dyskusja o koronawirusie

W Starostwie Powiatowym w Kutnie trwa specjalne posiedzenia Komisji Bezpieczeństwa, które zostało zwołane w związku z pojawieniem się koronawirusa w naszym kraju.

- R E K L A M A -

W spotkaniu udział biorą m.in. Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, członkowie Komisji Bezpieczeństwa Magdalena Krupińska-Kotulska i Tomasz Marciniak, szefowa kutnowskiego Sanepidu Celina Marciszewska, dyrektor Kutnowskiego Szpitala Samorządowego Andrzej Pietrusiak, przedstawiciele służb mundurowych, prezydent Kutna Zbigniew Burzyński oraz wójtowie i burmistrzowie z powiatu kutnowskiego.

Choć w Polsce odnotowano już 16 przypadków zakażeń koronawirusem, to co ważne – wciąż żaden z nich nie dotyczyły Kutna, ani naszego województwa. Służby na bieżąco monitorują osoby, które powracają na przykład z Włoch.

- R E K L A M A -

Podczas spotkania przypomniano, że z uwagi na możliwość wystąpienia koronawirusa na terenie woj. łódzkiego oraz w celu podjęcia skutecznych działań i zapewnienia udzielenia pomocy medycznej osobom w stanie nagłego zagrożenia zdrowia, wojewoda łódzki na mocy ustawy o Państwowym Ratownictwie Medycznym, nałożył od 28 lutego obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości na wybrane placówki z woj. łódzkiego, wśród których znalazł się Kutnowski Szpital Samorządowy.

Ponadto na terenie naszego powiatu wyznaczono kilka obiektów do ewentualnej kwarantanny osób z podejrzeniem zachorowania. Punkty te w najbliższych dniach mają być wizytowane przez władze województwa.

- R E K L A M A -

Służby uspokajają mieszkańców powiatu kutnowskiego i apelują, aby stosować się do zaleceń Głównego Inspektoratu Sanitarnego:

Rekomendujemy unikanie uczestniczenia w imprezach masowych oraz zaniechania podróży, zwłaszcza do krajów o wysokim ryzyku zakażenia się koronawirusem.

Koronawirus jest podatny na rozpuszczalniki lipidów, co oznacza, że dokładne, co najmniej 30 sekundowe mycie rąk wodą ze zwykłym mydłem lub detergentem, jest kluczowe, by ograniczyć rozprzestrzeniania się koronawirusa.

W przypadku gorszego samopoczucia, zwłaszcza gorączki i innych objawów grypopodobnych, zachęcamy do powstrzymania się od wychodzenia z domu i spotkań z innymi osobami.

Apelujemy o korzystanie wyłącznie ze sprawdzonych źródeł informacji o koronawirusie, które znajdziecie Państwo w serwisach instytucji publicznych, na stronach: www.gis.gov.pl, gov.pl/koronawirus i dzwoniąc pod numer bezpłatnej infolinii NFZ 800-190-590.

Prosimy o otoczenie szczególną opieką osób starszych i innych osób o obniżonej odporności. W szczególności chodzi o pomoc w codziennych czynnościach, takich jak zakupy, zaopatrzenie w leki, załatwianie spraw urzędowych, a także po prostu rozmowę.

Służby sanitarne i opieka zdrowotna pracują całą dobę i dokładają wszelkich starań, żeby zapewnić bezpieczeństwo zdrowotne w Polsce.

Apelujemy o racjonalne i odpowiedzialne zachowanie oraz stosowanie się do rekomendacji służb sanitarnych i profesjonalistów medycznych.

O sytuacji dotyczącej przygotowania pow. kutnowskiego na ewentualne pojawienie się koronawirusa będziemy informować.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: