reklama
reklama
reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Ważna inwestycja w Żychlinie. Zmodernizują rondo!

Rozpoczyna się długo wyczekiwana inwestycja związana z modernizacją skrzyżowania na Placu 29 Listopada w Żychlinie. Nowego wyglądu doczeka się też „słynne” żychlińskie rondo!

Obecne rozwiązanie ruchu w centrum w postaci malowanego pola ruchu okrężnego, dla wielu kierowców stanowiło problem oraz pogarszało bezpieczeństwo. Wiele razy obserwowano zbyt dynamiczne przejazdy środkiem ronda oraz tzw. „drifty”, które niszczyły oznaczenia. Ponadto, co jest bardzo ważne dla rozwiązania kwestii bezpieczeństwa, należy skrócić przejście dla pieszych, wprowadzając dodatkowe wysepki. Zmiana wymusi zmniejszenie prędkości przez kierujących i bardziej rygorystyczne zastosowanie się do obowiązujących zasad bezpieczeństwa dla pieszych.

- R E K L A M A -

Ostatnim i również bardzo ważnym powodem modernizacji jest konieczność zapewnienia bezpieczeństwa poprzez wypełnienie betonem zbiornika pod rondem. Zbiornik pochodzący prawdopodobnie z lat 20 lub 30 ubiegłego wieku stanowi zagrożenie dla kierujących. Przed trzema laty doszło już do częściowego zarwania powierzchni drogi nad zbiornikiem. Ciężki transport korzystający ze skrzyżowania wymusza takie rozwiązanie.

Użytkowników drogi i pieszych przepraszamy za okresowe utrudnienia. Zmiana przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa w ścisłym centrum miasta.

- R E K L A M A -

Prace rozpoczną się tuż po świętach i potrwają do końca maja.

Wizualizacja związana z modernizacją ronda w Żychlinie

źródło: UG Żychlin, fot. Maciej Pawlik, wizualizacja: Łukasz Garstka

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: