(ZDJĘCIA, WIDEO) Antyterroryści w akcji. Produkcja metamfetaminy, atak na policjanta. Zatrzymano 2 osoby

Wszystko zaczęło się od kontroli samochodu, którego kierujący na widok policjantów próbował wycofać auto. Funkcjonariusze zatrzymali dwie osoby wstępnie podejrzane o przestępstwa narkotykowe. 21-latkowie usłyszeli już zarzuty. Sąd Rejonowy w Łęczycy zastosował wobec jednego z nich 3 miesięczny areszt. Drugi dostał dozór policyjny. Sprawa jest rozwojowa. W domu mieszkańca Płocka podczas przeszukania policjanci zabezpieczyli mi.in. linię do produkcji metamfetaminy, a także chemikalia, które mogły służyć do produkcji materiałów wybuchowych.

- R E K L A M A -

19 grudnia 2018 roku około godziny 23.40 dzielnicowi z Komisariatu Policji w Krośniewicach zatrzymali do kontroli drogowej fiata cinquecento, który na widok radiowozu próbował schować się w osiedlową uliczkę. Policjanci natychmiast podjęli decyzję o sprawdzeniu auta i osób nim podróżujących. Pasażerem okazał się znany policjantom z wcześniejszych notowań kryminalnych 21-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego.

Zaatakował policjanta paralizatorem

Podczas kontroli samochodu ,w bagażniku, policjanci znaleźli w podręcznym plecaku m.in. susz roślinny i wagi laboratoryjne. Widząc to kierowca auta zaatakował funkcjonariusza paralizatorem. 21-letni kierowca został obezwładniony. Noc spędził w policyjnym areszcie. Pasażer pojazdu również został zatrzymany. Na szczęście policjanci nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Obaj podejrzani usłyszeli już zarzuty.

- R E K L A M A -

Materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie kierowcy fiata wstępnie 5 zarzutów m.in. za czynną napaść na funkcjonariuszy policji, posiadania środków odurzających, oraz wytwarzania i wprowadzania do obrotu narkotyków. Pasażer usłyszał zarzut posiadania narkotyków. Sprawa jest rozwojowa.

Antyterroryści w akcji. „Zachowano szczególne środki ostrożności”

W miejscu zamieszkania 21-letniego mężczyzny, na terenie jednej z posesji w Płocku, kutnowscy i łódzcy policjanci ujawnili linię do produkcji metamfetaminy oraz pojemniki z różnymi substancjami chemicznymi. W związku z podejrzeniem, że mogły posłużyć do wyprodukowania materiałów wybuchowych zachowano szczególne środki ostrożności.

- R E K L A M A -

20 grudnia pracowali tam policjanci z jednostek w Kutnie, komendy wojewódzkie w Łodzi, samodzielnego pododdziału antyterrorystycznego z KSP. Sąd Rejonowy w Łęczycy na wniosek Prokuratura Rejonowego w Łęczycy zastosował wobec 21-letniego mieszkańca Płocka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Wobec mieszkańca powiatu kutnowskiego zastosowano dozór policyjny.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: