[ZDJĘCIA/WIDEO] Klęska żywiołowa w naszym regionie. Gmina pomoże poszkodowanym przez nawałnice

O stratach spowodowanych ostatnimi nawałnicami informowaliśmy już kilkukrotnie. Żywioł najmocniej dotknął gminę Bedlno i jak informuje tamtejszy wójt, będzie można otrzymać zasiłek związany z klęską żywiołową.

- poniżej dalsza część artykułu -

– W przypadku wystąpienia szkód w budynkach mieszkalnych / gospodarczych spowodowanych ostatnimi zjawiskami atmosferycznymi w postaci: silnych, porywistych wiatrów i burz mieszkańcy Gminy Bedlno mogą wnioskować o zasiłek celowy w związku z wystąpieniem powyższym wydarzeń noszących znamiona klęski żywiołowej – informuje Józef Ignaczewski, wójt gminy Bedlno.

- poniżej dalsza część artykułu -

W tym celu należy pobrać wniosek, i złożyć go w Sekretariacie Urzędu Gminy Bedlno w godzinach pracy Urzędu tj. 7:30 – 15:30.

Powołana została komisja ds. ustalenia szkód i szacowania strat powstałych w wyniku zdarzeń o charakterze klęski żywiołowej na terenie Gminy Bedlno oraz pomocy w usuwaniu tych skutków, w tym wypłaty pomocy finansowej w formie zasiłków celowych.

- poniżej dalsza część artykułu -

Jak mówi mł. Bryg. Mariusz Jagodziński, oficer prasowy KP PSP w Kutnie i jednocześnie dowódca Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej, w dniach od 14 do 15 lipca 2021 roku na terenie powiatu kutnowskiego odnotowano 150 zdarzeń związanych z usuwaniem skutków nawałnic.

– W usuwanie skutków silnego wiatru i intensywnych opadów deszczu zaangażowane było zastępy z Państwowej Straży Pożarnej jak i zastępy z Ochotniczych Straży Pożarnych z całego powiatu kutnowskiego. Najwięcej zdarzeń odnotowaliśmy w gminie Bedlno i gminie Żychlin – komentuje Jagodziński.

- poniżej dalsza część artykułu -

12 zdarzeń związanych było z zabezpieczeniem uszkodzonych dachów na budynkach mieszkalnych i 6 zdarzeń związanych z zabezpieczeniem dachów na budynkach gospodarczych.

Pozostałe zdarzenia dotyczyły usuwania połamanych i powalonych drzew oraz zagrażających konarów.

Działania jednostek ochrony przeciwpożarowej polegały w szczególności na przykryciu dachu plandekami.

– Nie odnotowaliśmy na szczęście żadnych osób rannych w związku z silnymi wiatrami jaki wystąpiły w miniony weekend na terenie powiatu kutnowskiego – dodaje M. Jagodziński.

Zdjęcia: Panorama Kutna / OSP KSRG Komadzyn / KP PSP w Kutnie

fot. OSP KSRG Komadzynfot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn

fot. OSP KSRG Komadzyn
fot. OSP KSRG Komadzyn


Fot. Panorama Kutna / OSP KSRG Komadzyn / OSP Leszczynek
fot. nadesłane
reklama

Ostatnio dodane:

reklama

reklamaopen