reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) Dodatkowe środki dla Kutna. Radni PiS: „Dajemy prezydentowi na tacy 8 mln zł na inwestycje”

Tuż przed miejską sesją radni Prawa i Sprawiedliwości zwołali konferencję prasową dotyczącą samorządowego funduszu inwestycyjnego, dzięki któremu do Kutna trafi ponad 8 mln złotych. – Prezydent mówił na sesji, żebyśmy znaleźli pieniądze na proponowane przez nas inwestycje, więc dajemy teraz je na tacy – mówił radny Janusz Kołodziejski.

- R E K L A M A -

Na wstępie Ewa Rzymkowska podziękowała mieszkańcom Kutna za udział w wyborach za liczne głosy oddane na Andrzeja Dudę. Później poruszona została kwestia dodatkowych pieniędzy dla Miasta Róż.

Chcielibyśmy poinformować, że z inicjatywy prezydenta Andrzeja Dudy utworzony został Samorządowy Fundusz Inwestycyjny. Dzięki temu nasze miasto jest w stanie pozyskać ponad 8 mln złotych. Są to kwoty, które w bardzo prosty sposób zostaną przelane na konto UM Kutno, bez zbędnych formalności – mówiła Ewa Rzymkowska, wiceprzewodnicząca RM. – Chciałabym zaapelować do mieszkańców, że my jako radni służymy pomocą w celu konsultacji, na co kutnianie chcieliby wydać te pieniądze. Zachęcamy do zgłaszania się do nas. Uważamy bowiem, że w związku z tym, że zawieszony został Kutnowski Budżet Obywatelski, to właśnie mieszkańcy powinni mieć teraz możliwość wypowiedzenia się, na co te fundusze przeznaczyć.

- R E K L A M A -

Głos zabrał także Janusz Kołodziejski, który nawiązał do słów prezydenta Kutna z jednej z ostatnich sesji Rady Miasta.

Na cały powiat kutnowski przeznaczone zostanie 15 mln złotych, z czego ponad 8 mln złotych trafił do Kutna. To ważne, szczególnie teraz, gdy tych środków brakuje. Na poprzedniej sesji prezydent mówił, że my jako radni wnioskujemy o kolejne inwestycje, ale żebyśmy też znaleźli pieniądze. Więc my teraz dajemy panu prezydentowi na tacy 8 mln złotych na te inwestycje, na które ostatnio nie było funduszy – komentował J. Kołodziejski.

- R E K L A M A -

Radni wśród inwestycji, które powinny zostać zrealizowane, wymienili m.in. budowę kolektora na al. ZHP, remont ul. Zimowej i Grunwaldzkiej, poprawienie kanalizacji na Narutowicza i Sienkiewicza, rozbudowę miejskiego monitoringu czy zajęcie się „zdegradowanym” osiedlem kolejowym na Azorach.

Z dziennikarzami na konferencji spotkali się Ewa Rzymkowska, Janusz Kołodziejski, Rafał Jóźwiak, Bartosz Czechowski, Robert Stępniewski, Arkadiusz Olesiński i Krystyna Tomczak.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/279255633156299
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: