PanoramaKutna.plKutno Pod Kutnem po raz kolejny pobiegli Tropem Wilczym

[ZDJĘCIA/WIDEO] Pod Kutnem po raz kolejny pobiegli Tropem Wilczym

Za nami Bieg Tropem Wilczym, który odbył się dziś w lesie w podkutnowskim Raciborowie. To czwarta edycja tej imprezy, która wyjątkowo odbyła się w innym terminie.

Wydarzenie pierwotnie miało odbyć się w marcu, ale zostało przełożone ze względu na trudną wówczas sytuację epidemiczną. Ostatecznie pod Kutnem Tropem Wilczym pobiegli dziś, 15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego.

-

O 11.00 odbył się marsz honorowy z flagami – tu nie obowiązywały zapisy i nie było żadnych ograniczeń wiekowych. Z kolei o 13.00 wystartował główny Bieg Tropem Wilczym, w którym biegacze mieli do pokonania 8 kilometrów główną trasą leśną, zaś spacerowicze musieli pokonać dystans 6 kilometrów. Warto dodać, że poza biegaczami, w zawodach udział wzięli także mundurowi. Nad bezpieczeństwem imprezy czuwali ratownicy z OSP Dąbrowszczak.

Uczestników i zwycięzców wydarzenie dekorowali między innymi ppłk Arkadiusz Wypych – dowódca 92. Batalionu Lekkiej Piechoty, mł. chorąży Jarosław Dzięgielewski z 92. Batalionu Lekkiej Piechoty, Mariusz Sikora – przewodniczący Rady Miasta Kutno i Joanna Kajszczarek – przewodnicząca Rady Gminy Kutno. Wkrótce podamy dokładne wyniki zawodów.

-

Po biegu organizator wspólnie we współpracy z Kołem Łowieckim Dzik udostępniło ognisko do samodzielnego biwakowania w lesie.

-

Nie przegap: