(ZDJĘCIA, WIDEO) Polfarmex S.A. partnerem głównym prestiżowej Nagrody Pokoju 2019

Polfarmex S.A. w związku z 80. rocznicą wybuchu II wojny światowej wsparł niezwykły projekt, jakim jest Nagroda Pokoju. Jej tegorocznym laureatem został prof. Szewach Weiss.

- R E K L A M A -

Nagroda Pokoju to wyróżnienie, przyznawane przez międzynarodową kapitułę osobom zasłużonym w szerzeniu światowego pokoju i porozumienia ponad podziałami. Jej pomysłodawcą i inicjatorem jest wybitny artysta-malarz, Wojciech Siudmak. Nagroda jest jedną z części większego projektu – Światowego Projektu Pokoju, będącego hołdem artysty dla brata – ofiary niemieckiego ataku na Wieluń, od którego 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa.

Prawda o Wieluniu i Projekt Pokoju „Wieczna Miłość” stały się moją misją, a uzasadnieniem mojego życiowego projektu było przyrzeczenie, które jako dziecko złożyłem cierpiącemu bratu Tadeuszowi: „nigdy nie zapomnieć o nim i jemu podobnie doświadczonych w tamtym okresie dzieciach, o ich trwającej kilkadziesiąt lat męce i kalectwie” – wyjaśnia Siudmak – Bardzo się cieszę, że firma Polfarmex S.A. dołączyła do Partnerów mojego Projektu i wsparła organizację tegorocznej Gali.

- R E K L A M A -

Wszystkie idee związane z Projektem Pokoju i Nagrodą Pokoju, doskonale wpisują się w zasady leżące u podstaw firmy Polfarmex S.A.

Jesteśmy polską firmą i wiemy, jak ważna dla nas i naszego kraju jest pamięć historyczna. Głębokie poszanowanie dla przeszłości i wynikająca z niego troska o przyszłe pokolenia od 30 lat stanowią fundament naszej działalności – podkreśla Mieczysław Wośko, Prezes Zarządu Polfarmex S.A. – Dlatego też z dumą wspieramy tak wyjątkowy projekt, jakim jest Nagroda Pokoju i działania Wojciecha Siudmaka prowadzone w ramach Światowego Projektu Pokoju. Przeciwdziałanie konfliktom to idea, która powinna być bliska wszystkim bez wyjątku. Tylko wolność i pokój mogą zapewnić odpowiedni rozwój, dobrobyt i szczęście – dodaje.

- R E K L A M A -
reklama

Tegorocznym laureatem Nagrody Pokoju został prof. Szewach Weiss – postać, która podobnie jak wcześniejsi laureaci Nagrody swoje działania skupia wokół pragnienia zrozumienia dzisiejszego świata, protestu przeciwko rodzącym się wojnom i poszukiwania pokojowych rozwiązań międzynarodowych konfliktów.

To dla mnie symboliczne wyróżnienie – przyznał profesor Weiss – Sprawa pokoju zawsze była jednym z najważniejszych tematów i częścią mojej misji jako polityki w Izraelu i również w Polsce. Jestem bardzo wzruszony – wyznał tegoroczny laureat.

Wręczenie Nagrody odbyło się 22 września w łódzkim Hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi, podczas uroczystej Gali połączonej z niezwykłym wieczorem muzycznym, podczas którego wystąpili m.in. Eliza Safjan, Paulina Janczaruk, Marta Gabryelczak-Paprocka oraz Chór Dziecięcy Miasta Łodzi.

Polfarmex S.A. to dynamicznie rozwijająca się polska firma farmaceutyczna z siedzibą w Kutnie. Działając od trzydziestu lat w sektorze ochrony zdrowia, wyspecjalizowała się w produkcji leków generycznych na receptę (Rx), stosowanych w  pulmonologii, alergologii, kardiologii, gastrologii, neurologii, dermatologii oraz ginekologii. Portfolio firmy obejmuje również leki dostępne bez recepty (OTC), suplementy diety i kosmetyki. Produkty Polfarmex S.A. obecne są na 17 rynkach zagranicznych. Polfarmex S.A. prowadzi też prace badawczo-rozwojowe w zakresie opracowania technologii otrzymywania biopodobnego analogu insuliny ludzkiej.


Polfarex S.A. w tym roku obchodzi 30. rocznicę powstania firmy.
W roku swojego jubileuszu zaangażowany jest również – jako Partner Główny – w organizację Nagrody Pokoju, inicjatywy o międzynarodowej skali, której pomysłodawcą i twórcą jest wybitny artysta-malarz – Wojciech Siudmak.Nagroda Pokoju wręczana jest od 2013 roku podczas uroczystej Gali, organizowanej do tej pory w różnych miastach Polski i świata. Dotychczas laureatami byli: Wojciech Kilar (Kielce 2013 r.), Jan Tombiński (Paryż 2014 r.), Remy Brague (Poznań 2015 r.), George Weigel (Szczecin 2016 r.).

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: