reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) Prezydent Andrzej Duda odwiedził Piątek. „Jestem dumny i wzruszony”

Mnóstwo policji, tłumy na rynku i wizyta głowy państwa. Dziś w Piątku pojawił się dziś prezydent RP Andrzej Duda. – Piątek otrzymał ponownie prawa miejskie odebrane wcześniej przez rosyjskiego zaborcę. Jestem dumny i wzruszony, że Rzeczpospolita te prawa miejskie przywróciła – mówił A. Duda.

Prezydent Andrzej Duda przyjechał do Piątku po godzinie 12. Przeszedł przez rynek, spotkał się z mieszkańcami i pozował do zdjęć. A. Duda wręczył także certyfikat, potwierdzający, że „Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej przebywał w dniu 28 maja 2020 w Piątku, geometrycznym środku Polski.”

- R E K L A M A -

Następnie udał się do gmachu Urzędu Miejskiego w Piątku, gdzie weźmie udział w sesji rady miejskiej.

Piątek otrzymał ponownie prawa miejskie odebrane wcześniej przez rosyjskiego zaborcę. Jestem dumny i wzruszony, że Rzeczpospolita te prawa miejskie przywróciła. Chciałbym, żeby było to postrzegane jako wydarzenie symboliczne i historyczne – powiedział Prezydent Andrzej Duda w trakcie XX uroczystej sesji Rady Miejskiej w Piątku.

- R E K L A M A -

To oznacza, że poprzez takie działania Polska jest Polską prawdziwie wolną, suwerenną i niepodległą Polska pamięta o swoich bohaterach i umie podkreślić to co ważne i przywrócić dobre imię tam, gdzie próbowano je odebrać i podkreślić honor tam, gdzie zawsze był i godność tam gdzie ona była. Temu służy akt symbolicznego przywrócenia praw miejskich Państwa miastu. Sądzę, że Piątek w Państwach sercach zawsze miastem był. Dlatego jestem z Państwem w tym symbolicznym miejscu – w centrum Rzeczpospolitej – dodał A. Duda.

Wizyta Prezydenta związana była z 30 rocznicą pierwszych wolnych wyborów samorządowych w III RP. Andrzej Duda podkreślił, że to właśnie sprawnie działające władze lokalne odpowiedzialne są za dynamiczny rozwój kraju w ostatnich latach.

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/205946793707603/- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: