reklama

[ZDJĘCIA/WIDEO] Ruszył protest rolników! Duże utrudnienia na drogach

Ze Strzelec w stronę Kutna ruszył protest rolników organizowany przez Agro Unię. Kierowcy muszą liczyć się z dużymi utrudnieniami w ruchu.

– Sytuacja ogólnie jest bardzo zła. W sklepach jest drożyzna i widzimy to wszyscy. Jest wielki problem z nawozami, połowa rolników nie ma ich jeszcze kupionych. Ogólnie jest bardzo ciężko, gospodarstwa z dnia na dzień upadają. A będzie jeszcze gorzej i jeszcze drożej. Sytuacja jest taka, że wysoka cena nawozu równa się drogi chleb. Strajkujemy dziś w powiecie kutnowskim, jest około 50 rolników, a w całym kraju odbywa się kilkadziesiąt protestów – mówił dziś Przemysław Wiankowski, jeden z organizatorów protestu, który wyruszył ze Strzelec.

- R E K L A M A -

Rolnicy około godziny wyruszyli spod kościoła w Strzelcach i przejadą DK60 do Kutna i dalej DK92 do ronda Unii Europejskiej (na strefie ekonomicznej), gdzie maszyny będą zawracały.

Poruszający się trasą DK92 między Krośniewicami i Kutnem mogą ominąć zablokowany odcinek drogi jadąc DK91 do węzła Emilia, dalej autostradą A2 do węzła Łódź Północ i powrót na DK92 autostradą A1.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: