reklama
reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) Starosta przekazał nowy sprzęt strażakom z Kutna

Dziś przed komendą kutnowskiej straży pożarnej nastąpiło uroczyste przekazanie sprzętu zakupionego przez Starostwo Powiatowe w Kutnie. – Jako powiat bardzo cieszymy się, że możemy pomóc – mówił starosta kutnowski Daniel Kowalik.

Starostwo Powiatowe w Kutnie zakupiło dla Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kutnie sprzęt w ramach między innymi programu „Bezpieczny Powiat”. W jego skład wchodzą: elementy uzupełniające do toru przeszkód MDP, węże tłoczne, pompa zanurzeniowa, jak również przełączniki bezpieczeństwa.

- R E K L A M A -

W uroczystym przekazaniu sprzętu udział wzięli starosta Daniel Kowalik, członek zarządu powiatu Tomasz Walczewski, zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Kutnie bryg. mgr Marcin Adamiak oraz zastępca dowódcy JRG kpt. mgr inż. Mariusz Dudkowski.

– Ja tak króciutko, bo nie przemowy są tutaj najważniejsze. Zarząd powiatu kutnowskiego w myśl zapotrzebowania jakie zgłosiła KP PSP w Kutnie zakupił widoczny tutaj sprzęt. Są to między innymi pompa głębinowa, węże oraz inne urządzenia, które umożliwią budowę toru pożarniczego. Jako powiat kutnowski bardzo cieszymy się, że możemy pomóc i liczymy na to, że w przyszłości również będziemy mogli wyciągnąć pomocną dłoń do strażaków – mówił starosta kutnowski Daniel Kowalik.

- R E K L A M A -

Głos zabrał także zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Kutnie bryg. mgr Marcin Adamiak, który dziękował staroście za wsparcie.

– W imieniu własnym oraz wszystkich strażaków z Państwowej Straży Pożarnej z Kutna oraz mieszkańców bardzo serdecznie dziękuję za przekazany sprzęt, który co roku dzięki hojności starostwa trafia do nas i przyczynia się do zwiększenia bezpieczeństwa w regionie – mówił zastępca komendanta powiatowego państwowej straży pożarnej w Kutnie bryg. mgr Marcin Adamiak.

- R E K L A M A -

– Nasz region często nawiedzają nawałnice i anomalia pogodowe i niestety bez tego sprzętu byłoby ciężko pomagać mieszkańcom. Na przykład pompa zanurzeniowa elektryczna jest bardzo przydatna w piwnicach i mieszkaniach, gdzie nie możemy użyć sprzętu spalinowego. Wydajność tej pompy jest bardzo dobra, jest lekka i dlatego możemy do zdarzenia jechać lżejszym samochodem. Reasumując chciałem podziękować za sprzęt przekazany dziś, ale także za ten które starostwo przekazuje nam od lat. Jestem bardzo wdzięczny – podkreślał M. Adamiak.

Zobacz wideo i zdjęcia:

https://www.facebook.com/panoramakutna/videos/373724703787626

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: