reklama

(ZDJĘCIA/WIDEO) Trwa świetna zabawa na dożynkach powiatowo-gminnych w Strzelcach!

Trwają wielkie powiatowo-gminne dożynki w Strzelcach! Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców szereg atrakcji, a największą z nich jest gala disco polo. Zabawa ma zakończyć się w późnych godzinach nocnych!

- R E K L A M A -

Dożynki rozpoczęły się o 13:00 mszą święta, która została odprawiona w kościele pw. św. Trójcy w Strzelcach. Następnie korowód dożynkowy przeszedł na teren przy Urzędzie Gminy, gdzie rozpoczęła się oficjalna część. Były przemówienia oraz występy zespołów ludowych.

Podczas części obrzędowej dożynek Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski, podziękował rolnikom za ich ciężką pracę.

- R E K L A M A -

– Drodzy rolnicy, dziękuję za waszą ciężką pracę. To dzięki waszemu poświęceniu w naszych domach nigdy nie brakuję chleba, będącego symbolem życia i jedności. Życzę wam wielu sił w dążeniu do zasłużonego do realizacji życiowych planów, zawsze obfitych plonów oraz satysfakcji z wykonywanej pracy, niech ten dzień jakim jest święto plonów będzie ukoronowaniem całego roku ciężkiej pracy, a jednocześnie okazją do zasłużonego odpoczynku – mówił starosta, Daniel Kowalik.

W programie dożynek znalazł się szereg imprez towarzyszących. Licznie zgromadzeni mieszkańcy powiatu kutnowskiego, ale nie tylko mogli obejrzeć pokaz strażaków oraz policjantów, grupę militarną Diamond Dog’s oraz grupę rekonstrukcyjną Legiony Polskie z Krośniewic. Podczas dożynek zaprezentowały się także Polski Klub Kawaleryjski oraz Kutnowscy Motocykliści. Na gości czekały stoiska z rękodzielnictwem i sztuką ludową, stoiska Stowarzyszeń i Kół Gospodyń Wiejskich, strefa zabaw dla najmłodszych oraz strefa gastronomiczna. Atrakcją był także Berlinkowóz firmy Animex, w którym były rozdawane za darmo hot-dogi. Natomiast na stoisku Powiatu Kutnowskiego można było otrzymać powiatowe gadżety, balony, a także darmową watę cukrową i popcorn.

- R E K L A M A -
https://www.facebook.com/tomasz.walczewski.5/videos/2177013309087703/

Od godziny 16.00 trwa Wielka Gala Disco Polo, która zakończy się dopiero w godzinach nocnych. Podczas gali na scenie pojawiły się gwiazdy disco polo/dance – Focus, Andreas, Junior, Elis, Fanatic i Cosmo.

Wróciliśmy z dożynkami powiatowo-gminnymi po dziesięciu latach przerwy. To ważne wydarzenie, zwłaszcza dla rolników, bo dożynki to symboliczne podsumowanie i podziękowanie za zbiory z pól. Doceniamy pracę rolników, dlatego uważamy, że takie wydarzenie powinno być organizowane co roku. Z drugiej strony to też doskonała forma integracji środowisk wiejskich i miejskich – mówił Daniel Kowalik, Starosta Kutnowski.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: