PanoramaKutna.plRegion(ZDJĘCIA/WIDEO) W Gołębiewku Nowym dziękują za plony. Trwa piknik dożynkowy

(ZDJĘCIA/WIDEO) W Gołębiewku Nowym dziękują za plony. Trwa piknik dożynkowy

Dziś w Gołębiewku Nowym odbywają się dożynki parafialne. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji i zabawa trwa w najlepsze.

Uroczystości rozpoczęły się o mszą świętą dziękczynną w kościele pw. Matki Wspomożenia Wiernych na Dybowie. Następnie, na terenie OSP w Gołębiewku Nowym odbył się piknik dożynkowy.

-

Był kolorowy korowód, występy dzieci i młodzieży, występ zespołu „Leszczynianki” oraz taneczne prezentacje grupy breakdance Bartłomieja Zimnego oraz szkoły tańca Street Dance Studio Joanny Gąsiorowskiej.

Bardzo dziękuję za zaproszenie i jeszcze raz bardzo dziękuję za tak piękną inicjatywę. Dzisiaj spotkaliśmy się na uroczystości święta plonów w sołectwie Gołębiewek Nowy, aby wspólnie celebrować to wyjątkowe święto, które z zasady łączy nas po całorocznej pracy przy wspólnym stole. Czujemy radość, spełnienie, bo plony zostały zebrane i mamy chleb, którym możemy się podzielić. To czas podsumowania, czas odpoczynku i oczywiście zabawy – mówiła do zgromadzonych Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

-

Cieszę się, że plony w naszej gminie zostały zebrane, co nie było oczywiste, gdyż niedaleko w sąsiednich gminach wichury, grady, burze i ulewne deszcze poczyniły wielkie spustoszenie, straty w uprawach i w domostwach. Lecz naszym rolnikom, wam moi drodzy, udało się zebrać plony, za co wszyscy jesteśmy wdzięczni. Dzisiejsze dożynki zorganizowane są przez panie, kobiety z koła Kobiet Aktywnych z Gołębiewka, które z własnej inicjatywy z pomocą druhów z OSP i mieszkańców okolicznych sołectw przygotowały tę piękną uroczystość – dodawała wójt Jasińska.

-

Podczas pikniku dożynkowego w Gołębiewku Nowym przygotowano między innymi stoiska z rękodziełem, wesołe miasteczko dla dzieci, gry i zabawy, przejażdżki na kucykach. Nie mogło zabraknąć także pyszności – są kiełbasa z grilla, żurek, pajda chleba, domowe wypieki, ogródek piwny, zapiekanki i wiele, wiele innych.

Wydarzenie jest współfinansowane ze środków Gminy Kutno w ramach Inicjatywy Lokalnej. Organizatorzy dożynek to: Koło Kobiet Aktywnych Gołębiewek Nowy, Sołectwo Gołębiewek Nowy, Sołectwo Gołębiewek Stary, Sołectwo Florek, OSP Gołębiewek Nowy.


-

Nie przegap: