(ZDJĘCIA/WIDEO) W Kutnie powstanie społeczna rada kobiet. Za co będzie odpowiadała?

Dziś w Parku Traugutta odbyła się konferencja prasowa, na której zapowiedziano powstanie Kutnowskiej Społecznej Rady Kobiet. Czym będzie się zajmowała?

Z dziennikarzami spotkały się posłanka Agnieszka Hanajczyk, jej asystentka i inicjatorka Kutnowskiej Społecznej Rady Kobiet Martyna Stasiak, a także Edyta Zachorska, Agata Kotwica oraz Anna i Klaudia Kosko. Kutnowska Społeczna Rada Kobiet to projekt skierowany do wszystkich kobiet z miasta i powiatu kutnowskiego.

W Kutnie jest wiele wspaniałych Pań, od seniorek po uczennice. Pracujące, uczące się, studiujące, prowadzące własne biznesy. Wobec tego jest wiele problemów, którymi trzeba się zająć. Stąd dziś powołana Kutnowska Społeczna Rada Kobiet. Do jej inicjatorek należą będące z nam Panie, nie tylko z Kutna, bo kobiety mają to do siebie, że nie chcą zamykać się w żadnych granicach. Nie może być głośno o kobietach w Kutnie tylko podczas Święta Róży kiedy to wybierana jest Królowa Róż. Jeśli chcemy budować Kutno dla wszystkich, to przede wszystkim musimy pamiętać o prawach kobiet – mówi Martyna Stasiak.

Głos zabrała także między innymi posłanka Agnieszka Hanajczyk, której zdaniem w naszym regionie za mało kobiet sprawuje władzę w samorządzie.

We władzach Kutna są sami panowie. Prezydent, wiceprezydenci, przewodniccy rady miejskiej… Ktoś powie, drogie Panie, my Was słuchamy. Kobietom należy dać narzędzia również do sprawowania władzy w samorządzie – mówiła posłanka Hanajczyk.

Co jeszcze realizować będzie Kutnowska Społeczna Rada Kobiet? Więcej w materiale wideo (zapis transmisji na żywo):

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: