(ZDJĘCIA/WIDEO) Władze Kutna uczciły Narodowe Święto Niepodległości

Pandemia koronawirusa sprawiła, że tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Kutnie były obchodzone skromnie i kameralnie.

Tuż po godzinie 11 wiceprezydenci Kutna Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, a także przewodniczący Rady Miasta Kutno Mariusz Sikora złożyli kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Znicze zapalili ponadto przedstawiciele Wojska Polskiego.

- R E K L A M A -

Następnie delegacja udała się pod pomnik dra Antoniego Troczewskiego. Skromną uroczystość poprowadził Michał Adamski – naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju w UM Kutno.

Warto dodać, że w przededniu Narodowego Święta Niepodległości władze Kutna rozdały mieszkańcom kilkaset flag państwowych.

- R E K L A M A -

Chcemy żeby w każdym oknie, na każdym balkonie w mieście taka flaga była. Jest to symbolem naszej jedności w tym ważnym dniu i tym ciężkim okresie. Jest to szczególnie ważne, także wywieśmy wszyscy flagi i życzę Państwu, miłego i spokojnego świętowania – mówił Jacek Boczkaja, wiceprezydent Kutna.

Kultywujemy tradycję. Co roku rozdajemy około 500 flag, w tym roku też kilkaset. To jest najważniejsze, polska biało–czerwona flaga od pokoleń jednoczy Polaków i wierzę, że w tym roku również tak będzie – komentuje Michał Adamski, naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Rozwoju w UM Kutno.- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: