reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Więcej przestępstw i większa wykrywalność, kutnowska policja podsumowała rok

6 lutego 2020 roku podczas odprawy rocznej w Komendzie Powiatowej Policji w Kutnie podsumowano 2019 rok. W odprawie wzięli udział policjanci oraz zaproszeni goście.

- R E K L A M A -

W spotkaniu obok Komendantów oraz kadry kierowniczej z Komendy Powiatowej Policji w Kutnie wzięli udział m.in. Poseł na Sejm RP Tadeusz Woźniak, Poseł na Sejm RP Tomasz Rzymkowski, Posłanka na Sejm RP Paulina Matysiak, Starosta Kutnowski Daniel Kowalik, Prezydent Miasta Kutno Zbigniew Burzyński, Z-ca Prokuratora Rejonowego w Kutnie Jarosław Szczepański, Wójtowie i Burmistrzowie z terenu powiatu kutnowskiego, przedstawiciele służb mundurowych, przedstawiciele instytucji na co dzień współpracujących z kutnowską komendą.

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański rozpoczął odprawę od przywitania i przedstawienia wszystkim zebranym gościom nowego I -Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie podinsp. Pawła Ciechanowskiego, który od 4 lutego 2020 roku pełni obowiązki na w/w stanowisku. Podinsp. Paweł Ciechanowski jest absolwentem Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie oraz absolwentem Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Z Policją związany jest od 1990 roku. Od 1994 roku pełnił służbę jako funkcjonariusz Wydziału Techniki Operacyjnej w Komendzie Głównej Policji w Warszawie. W 2004 roku rozpoczął swoją służbę w CBŚP Zarząd w Łodzi w Wydziale do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Kryminalnej.

- R E K L A M A -
reklama

Podsumowanie działalności Komendy Powiatowej Policji w Kutnie za 2019 rok.

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański wykorzystując prezentację multimedialną przedstawił informacje dotyczące funkcjonowania jednostki oraz podsumował wyniki osiągnięte przez kutnowską Policję w minionym roku. Podczas wystąpienia podziękował wszystkim gościom za bardzo dobrą współpracę na rzecz bezpieczeństwa publicznego oraz policjantom i pracownikom Policji za dotychczasową pracę i zaangażowanie w wykonywanie obowiązków służbowych.

- R E K L A M A -

W 2019 roku stwierdziliśmy więcej przestępstw tj. 1978 przy 1894 w 2018 roku. Przy czym osiągnęliśmy ponad 77% wykrywalności, tj. o prawie 2% więcej niż w roku ubiegłym. Wykrywalność w tzw. 7 kategoriach tj. przestępstwach najbardziej uciążliwych dla społeczeństwa jak bójki, pobicia, kradzieże, włamania, uszkodzenia mienia wzrosła o ponad 5,5 %

Podsumowując bezpieczeństwo w ruchu drogowym, komendant podkreślić, iż spadła liczba wypadków drogowych. W 2018 roku odnotowano 212 takich zdarzeń, w 2019 – 189. Na drogach w minionym roku zginęło o 39 % mniej osób ( w 2018 roku 18 osób , w 2019 roku – 11 osób). Rośnie liczba zatrzymanych pijanych kierowców przez policjantów Ruchu Drogowego. W 2018 roku było ich 286, zaś w 2019 roku 331.

Podczas odprawy podsumowano również roczne funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. W 2019 roku w powiecie kutnowskim wpłynęło za pośrednictwem KMZB 4129 zgłoszeń, z czego 1931 zgłoszeń okazało się potwierdzonych. Ponad 34% zgłoszeń zostało wyeliminowanych.

reklama

Komendant Powiatowy Policji w Kutnie podinsp. Krzysztof Szymański zwrócił uwagę również na wiele inicjatyw podejmowanych w 2019 roku przez kutnowską policję w zakresie działań profilaktyki społecznej i zapewnił ,że będą one kontynuowane w 2020 roku. Zwrócił uwagę na wiele pozytywnych postaw naszych policjantów poza służbą, które przyczyniły się wielokrotnie do ratowania ludzkiego życia czy zatrzymywania sprawców przestępstw. Na koniec podziękował przedstawicielom samorządów za wsparcie finansowe, które otrzymał w minionym roku.

Po wystąpieniu Komendanta głos zabrali również zaproszeni goście, którzy pozytywnie ocenili pracę policjantów oraz podziękowali za codzienny trud i poświęcenie w budowaniu lokalnego bezpieczeństwa.

Źródło: KPP Kutno

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: