(ZDJĘCIA/WIDEO) Wielka biało-czerwona flaga przeszła ulicami Kutna!

Wielka, 80-metrowa żywa flaga przeszła ulicami Kutna. W pochodzie przez centrum Kutna wzięli udział mieszkańcy, harcerze, a także przedstawiciele samorządu miejskiego i powiatowego.

O 11:30 z Placu Wolności ruszył biało-czerwony korowód, na czele którego szła i przygrywała Orkiestr Dęta Kopalni Węgla Brunatnego Konin. W pochodzie udział wzięli m.in. prezydent Zbigniew Burzyński, jego zastępcy Jacek Boczkaja i Zbigniew Wdowiak, przewodniczący Rady Miasta Mariusz Sikora, Senator RP Przemysław Błaszczyk, miejscy radni Małgorzata Żurada, Paweł Markiewicz, Bartosz Czechowski, Tomasz Rędzikowski, członek Zarządu Powiatu Kutnowskiego Tomasz Walczewski, harcerze oraz mieszkańcy.

Następnie wszyscy dotarli na Plac Piłsudskiego, gdzie wciągnięto na maszt biało-czerwoną flagę i odegrano hymn Polski oraz w związku z wczorajszą 15. rocznicą wstąpienia naszego kraju do UE, Odę do radości. Głos zabrał także prezydent Zbigniew Burzyński, a później biało-czerwone balony z rąk harcerzy ZHP Kutno poszybowały w niebo.

Zapraszamy do obejrzenia wideo i zdjęć:

Nie przegap: