(ZDJĘCIA) Wielka wojskowa uroczystość w sercu Kutna. Terytorialsi złożyli przysięgę

Na Placu Piłsudskiego przysięgę złożyli dziś żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej z batalionu stacjonującego w Kutnie. To pierwsza w historii taka uroczystość, która odbyła się poza jednostką wojskową.

- R E K L A M A -

Uroczystą przysięgę na sztandar złożyli żołnierze – obywatele, którzy w ten sposób zakończyli szkolenie podstawowe realizowane w czasie ferii zimowych. Była to pierwsza w historii 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej taka uroczystość odbywająca się poza jednostką wojskową.

W uroczystościach udział wzięło wielu wojskowych oficjeli, przedstawiciele samorządu z prezydentem Kutna Zbigniewem Burzyńskim na czele, parlamentarzyści m.in. Posłowie Tadeusz Woźniak i Tomasz Rzymkowski, a także Marszałek Senior Sejmu RP IX kadencji Antoni Macierewicz.

- R E K L A M A -
reklama

W 92 batalionie lekkiej piechoty w Kutnie szkolenie podstawowe rozpoczęło 126 ochotników, wśród których jest 20 kobiet.

– W ramach Projektu „Ferie z WOT” zaproponowano zainteresowanym służbą różne warianty odbycia szkolenia, aby jeszcze lepiej wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i dać możliwość dopasowania do obowiązków służbowych i prywatnych – mówi zastępca Dowódcy Brygady ppłk Marcin Siudziński. – Nasi ochotnicy odbywają szkolenie dwutygodniowe w czasie ferii lub w określone weekendy w pierwszym kwartale bieżącego roku.

- R E K L A M A -

Większość chętnych to uczniowie klas maturalnych, ale również studenci, urzędnicy, fizjoterapeuta, osoby zajmujące kierownicze stanowiska w firmach i urzędach, piłkarze ligowi, przedsiębiorcy a nawet trener polskiej reprezentacji kick boxingu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

reklama

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: