reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Wielkie ćwiczenia Terytorialsów. Szkoliło się prawie 500 żołnierzy, również z Kutna

Prawie 500 łódzkich Terytorialsów szkoliło się przez weekend w Zgierzu, Sieradzu i Tomaszowie Maz. Pod względem liczby uczestniczących było to największe szkolenie rotacyjne żołnierzy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc”.

- R E K L A M A -

Dwudniowe szkolenia rotacyjne są podstawową formą szkolenia w Wojskach Obrony Terytorialnej. Każdy żołnierz – obywatel OT przechodzi minimum 11 tego typu szkoleń w roku.

W związku z napływem nowych ochotników i rozwijaniem kolejnych pododdziałów naszej Brygady tak duża liczba szkolących się w jednym czasie staje się normą – informuje mjr Arkadiusz Rubajczyk, szef Sekcji Komunikacji Społecznej i oficer prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

- R E K L A M A -

Szkolenie specjalistyczne jest kolejnym etapem nauki rzemiosła wojskowego w trzyletnim cyklu szkolenia, w jakim uczestniczą żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej (WOT). Dzięki niemu podnoszą swoje umiejętności teoretyczne i praktyczne, które są wymagane na zajmowanym stanowisku służbowym.

Jak informuje nas ppłk Marcin Markiewicz, dowódca 91 batalionu lekkiej piechoty w Zgierzu, w drugim roku służby żołnierze szkolą się pod kątem funkcji pełnionej w pododdziale, np. strzelca wyborowego/zwiadowcy, sapera, ratownika pola walki czy strzelca. Ten etap dla Terytorialsów wiąże się z nauką obsługi nowego typu uzbrojenia, w tym karabinów maszynowych, karabinów wyborowych czy moździerzy.

- R E K L A M A -

Dodatkowo żołnierze 9ŁBOT, którzy zajmują specjalistyczne stanowiska służbowe, kierowani będą do Centrów Szkolenia i to właśnie na tym etapie żołnierze zdobywają liczne uprawnienia, które będą mieli szansę wykorzystać także na rynku cywilnym, wspomagając swoje lokalne społeczności.

ZOBACZ ZDJĘCIA:


Źródło: Oficer Prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej


- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: