(ZDJĘCIA) Włamywacze zatrzymani, okradali domy w regionie. Straty na kilka tysięcy złotych

Policjanci w ostatnich dniach zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże z włamaniem. Ich celem były niezamieszkałe, remontowane domy, skąd kradli między innymi elektronarzędzia. Straty jakie wyrządzili swoją przestępczą działalnością sięgają kilku tysięcy złotych. Odpowiedzialności karnej nie uniknie także 41-letni paser. Część skradzionego mienia, w tym motocykl, policjanci odzyskali.

Od stycznia do marca 2021 roku policjanci otrzymali zawiadomienia o trzech kradzieżach z włamaniem. Sprawcy okradali niezamieszkałe, remontowane domy na terenie gminy Łęczyca i Góra Świętej Małgorzaty.

- R E K L A M A -

Aby wejść do środka, wyłamywali zamki w drzwiach i oknach. Wnętrza okradali między innymi z elektronarzędzi i armatury łazienkowej. Podczas jednego z włamań dodatkowo ich łupem padły dwie gitary i motocykl marki Jawa. Straty jakie wyrządzili swoją przestępczą działalnością sięgają kilku tysięcy złotych.

Od początku nad wykryciem włamywaczy pracowali policjanci z wydziału kryminalnego. Wnikliwa analiza zebranych dowodów w opisanych sprawach doprowadziła policjantów do dwóch mieszkańców powiatu łęczyckiego.

- R E K L A M A -

2 marca 2021 roku funkcjonariusze zatrzymali mężczyzna w wieku 36 i 42 lat podejrzewanych o te włamania. Ponadto, jeszcze tego samego dnia, w ręce stróżów prawa wpadł 41-letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, który nabył mienie pochodzące z przestępstwa.

Zatrzymany 41-latek usłyszał zarzut paserstwa, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Śledczy przedstawili 42-latkowi trzy zarzuty kradzieży z włamaniem, za co grozi kara do 10 lat więzienia. 36-latek odpowie za dwa włamania, jednak działał on w warunkach recydywy, więc grozi mu kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności. Policjanci odzyskali część skradzionych elektronarzędzi oraz motocykl, które niebawem powrócą do właścicieli.

- R E K L A M A -

Źródło: KPP Łęczyca- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: