(ZDJĘCIA) Wspaniały jubileusz we Wroczynach. Szkoła świętowała stulecie!

To był wyjątkowy dzień w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach. Dziś obchodzono tam jubileusz stulecia szkoły. Odsłonięto pamiątkową tablicę, nie brakowało także innych atrakcji.

- R E K L A M A -

Oficjalne otwarcie uroczystości nastąpiło o 10:00. Wówczas odsłonięto i poświęcono pamiątkową tablicę ufundowaną przez władze gminy Kutno – wójt Justynę Jasińską i przewodniczącą rady Joannę Kajszczarek.

Nie brakowało również przemówień oraz przybliżenia historii szkoły i części artystycznej, w której zdolna młodzież zaprezentowała swoje umiejętności taneczne i wokalne. O 11:11 wszyscy wspólnie odśpiewali hymn Polski.

- R E K L A M A -

– Szkoła przeżywa niezwykły dzień, najpiękniejszy, jubileusz 100-lecia edukacji. Czasu nie da się zatrzymać, ale warto wracać do chwil, które pozostają w naszej pamięci na zawsze – to motto, które towarzyszy nam od początku przygotowań do uroczystości. Uroczystość ta gromadzi kilka pokoleń nauczycieli, pracowników, uczniów, absolwentów, rodziców i gości. Jubileusz szkoły jest okazją do wspomnień, które choć minione, zawsze pozostają w pamięci. Chociaż czas je porządkuje, to dodaje im blasku, a dźwięk szkolnego dzwonka przywołuje je ponownie – powitała zgromadzonych mgr Beata Cieślak, dyrektor SP im. Bohaterów Walk nad Bzurą we Wroczynach.

reklama

– W szkole najważniejszy jest uczeń, jej duszą nauczyciel, wsparciem rodzic, a dumą absolwenci. Stuletnia tradycja to zobowiązanie wobec przeszłych, teraźniejszych i przyszłych pokoleń. Na podkreślenie zasługuje wieloletnia współpraca z władzami samorządowymi, rodzicami oraz instytucjami wspomagającymi pracę szkoły. Dzisiejsze święto to właśnie przykład owocnej współpracy wielu środowisk i organizacji. Mam zaszczyt być gospodarzem szkoły w jej roku jubileuszowym i nie ukrywam, że jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, a także wyjątkowe przeżycie – dodawała B. Cieślak.

- R E K L A M A -

Głos zabrała także między innymi Justyna Jasińska, wójt gminy Kutno.

– Tegoroczny jubileusz jest dla Państwa powodem do dumy i satysfakcji. W tych murach zapisane są wszystkie ważne momenty, praca nauczycieli i osiągnięcia uczniów wielu pokoleń. To drugi, a czasem i pierwszy dom, którego fundamentem była, jest i będzie prawda, dobro i uczciwość, stanowiące podstawę dobrego wychowania. Serdecznie gratuluję i składam wyrazy uznania wszystkim, którzy swym zaangażowanie i wytrwałą pracą przyczynili się do budowania tożsamości tej szkoły, wspierając młodzież w jej życiowych dążeniach. Dziękuję byłym dyrektorom – Andrzejowi Tobjaszowi, Barbarze Karczewskiej, Janowi Kuczkowi i obecnej pani dyrektor Beacie Cieślak. Dziękuję również nauczycielom i pracownikom obsługi za trud codziennej pracy, rzetelność, a także za serce i oddanie, dzięki któremu szkoła we Wroczynach pozostawia trwały ślad w edukacji młodzieży w naszej gminie. Szanowni państwo, z okazji uroczystości obchodów 100-lecia szkoły proszę przyjąć obok gratulacji, moje najlepsze życzenia na przyszłość. Mam nadzieję, że trud dyrekcji i grona pedagogicznego wspierany przez rodziców i samorząd naszej gminy pozwoli dalej budować historię tej szkoły oraz osiągać sukcesy edukacyjne i wychowawcze na drodze kształcenia świadomych i odpowiedzialnych obywateli. Dziękuję – mówiła J. Jasińska.

Pani wójt przekazała również – w imieniu Senatora Przemysław Błaszczyka – gratulacje i pamiątkowy grawerton.

reklama

Gratulacje szkolnej społeczności w imieniu Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka złożył dyrektor jego biura, Janusz Kołodziejski.

– Dziękuję za zaproszenie i ogromnie żałuję, że nie mogę uczestniczyć w tym doniosłym wydarzeniu. Serdecznie gratuluję państwu pięknego i zacnego jubileuszu. Jeden wiek to długi okres w życiu każdej szkoły, to mnóstwo zapisanych i zapamiętanych wydarzeń, tych bardziej znaczących i tych zwykłych, codziennych. Jubileusz jest najlepszą okazją do sięgnięcia pamięcią do odległych lat, do wspomnień o osobach i wychowankach, którzy tworzyli społeczność szkolną. Życzę, by wysiłek, ofiarność i zaangażowanie, jaki pedagodzy wkładają w swoją pracę, był właściwie doceniany. Stanowicie bowiem państwo przykład rzetelnej pracy na rzecz młodego pokolenia Polaków. W tym szczególnym dniu życzę wszystkim uczniom wspaniałych wyników w nauce i samych celujących ocen, a absolwentom, pracownikom szkoły, rodzicom, wszystkim uczestnikom i gościom dzisiejszej uroczystości wszelkiej pomyślności, dalszych osiągnięć w pracy oraz szczęścia w życiu osobistym – mówił J. Kołodziejski.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się również m.in. Robert Baryła – członek Zarządu Województwa Łódzkiego, nauczyciele z innych szkół z powiatu kutnowskiego noszących im. Bohaterów Walk nad Bzurą, a także przedstawiciele ZNP czy Solidarności.

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: