reklama
reklama

(ZDJĘCIA) Wycięto drzewa na Warszawskim Przedmieściu

Rozpoczęła się wycinka drzew w mieście. Kilka dni temu piły poszły w ruch przy ul. Warszawskie Przedmieście, gdzie wycięte zostały 4 drzewa. Niebawem wycinka odbędzie się też w Parku Wiosny Ludów.

- R E K L A M A -

Przed wycinką na Warszawskim Przedmieściu sprawdzono, czy w koronach drzew znajdują się gniazda ptaków. Gdy okazało się, że nie ma przeciwwskazań, piły poszły w ruch.

Przy ul. Warszawskie Przedmieście do wycięcia przeznaczone były 4 drzewa. Dwa z powodu całkowitego obumarcia, pozostałe ze względu na zaburzoną statykę, próchniejące, dziuplaste konary. Dodatkowo wycięte zostało drzewo z gatunku robinia akacjowa z powodu straty ponad połowy korony. Wskazane drzewa stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa— informuje biuro prasowe UM Kutno.

- R E K L A M A -

Jak się okazuje, 20 drzew zostanie także wyciętych w Parku Wiosny Ludów.

Został złożony wniosek do Łódzkiego Konserwatora Zabytków o usunięcie 20 drzew znajdujących się w Parku Wiosny Ludów. Przyczyną jest ich całkowite obumarcie lub obumarcie w ponad 90%. Wycinka będzie wykonana po pozytywnym rozpatrzeniu wniosku, jednak nie wcześniej niż
w październiku br. — wyjaśnia magistrat.

- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: