(ZDJĘCIA) Wyjątkowa oprawa Święta Niepodległości w Żychlinie. Zaprezentowano patriotyczny mural

Tegoroczne Święto Niepodległości w Żychlinie miało wyjątkową oprawę. Wszystko za sprawą prezentacji efektownego patriotycznego muralu.

- R E K L A M A -

Tradycją staje się, że Narodowe Święto Niepodległości w Żychlinie rozpoczyna się od akcentu sportowego. W tym roku Burmistrz Gminy Żychlin zaprosił organizacje oraz zakłady pracy do uczestnictwa w Międzyzakładowym Turnieju w Tenisa Stołowego o Puchar Niepodległości. Zgłosiło się osiem drużyn , które reprezentowały Urząd Gminy w Żychlinie, Ochotniczą Staż Pożarną z Żychlina (team I i II), Ochotniczą Straż Pożarną ze Śleszyna, Państwową Straż Pożarną z Kutna, firmy Narmod, PSB Mrówka i Mon-Bud. Po zaciętych rywalizacjach, zwycięzcą turnieju została drużyna reprezentująca PSP Kutno przed firmą Mon-Bud i Ochotniczą Strażą Pożarną z Żychlina. Każdy z zawodników otrzymał pamiątkowy medal, zwycięzcy zaś puchary. Odbył się również turniej indywidualny dla chłopców z młodzieżowej drużyny OSP w Żychlinie.

Dalsze uroczystości przewidziano na godziny wieczorne. O 17:00 na Placu Wolności w Żychlinie w obecności zaproszonych gości, pocztów sztandarowych i licznie zebranych mieszkańców, odbyły się oficjalne uroczystości niepodległościowe połączone z prezentacją nowego muralu w Żychlinie.

- R E K L A M A -

Następnie przemaszerowano do kościoła parafialnego na uroczystą mszę św. w intencji ojczyzny, która zakończyła tegoroczne obchody Narodowego Święta Niepodległości w Żychlinie. Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznych obchodów, a w szczególności dziękujemy Ochotniczej Straży Pożarnej z Żychlina za zabezpieczenie miejsca obchodów oraz trasy przemarszu.

źródło: UG Żychlin

reklama
reklama
reklama
- R E K L A M A -

Polecamy:

Nie przegap: